ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вітчизняне підприємство розробило нову високоточну оптико-прицільну станцію наведення

29 Жовтня 2019
Вітчизняне підприємство розробило нову високоточну оптико-прицільну станцію наведення

На фото: заступник директора – головний конструктор ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Валерій Коваленко демонструє високоточну оптико-прицільну станцію наведення (ОПСН-І) на виставці «Зброя та безпека – 2019».

Це дозволить наводити ракети ще з більш  високою точністю. За своїми характеристиками вітчизняна ОПСН нічим не поступається іноземним аналогам.

На цьогорічній Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека» ДП «Ізюмський приладобудівний завод» представило високоточну оптико-прицільну станцію наведення (ОПСН-І). Цей прилад розроблений у тісній кооперації з ДП «Державне київське конструкторське бюро «Луч». Станція призначена для визначення, розпізнавання, супроводу цілі та наведення на неї протитанкових ракет.

За словами заступника директора – головного конструктора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Валерія Коваленка, особливість ОПСН-І полягає в тому, що виріб має два контури стабілізації в кожній площині. Це забезпечує високу точність стабілізації при кліматичних та механічних впливах, яким піддається станція наведення під час експлуатації на вертольотах, морських системах і бронетехніці.

Наприклад, для того, щоб запустити ракету РК-2В з високою влучністю на 7 кілометрів, необхідно забезпечити мінімальне відхилення поля керування ракетою від точки прицілювання. За нинішніми вимогами, цей показник має перебувати в межах 500 мм. Але в «ізюмському» приладі завдяки застосуванню сучасних технологій у процесі його виготовлення, точність наведення вдалося покращити до 350 мм.

Тому за своїми характеристиками вітчизняна ОПСН нічим не поступається іноземним аналогам. Основна відмінність від них в тому, що наш прилад має лазерний канал керування ПТКР. Прилад також оснащений тепловізійним каналом (дальність виявлення цілі становить від 16 км) та трьома телевізійними каналами, оснащеними цифровими багатофункціональними кольоровими камерами (цілі визначаються на відстані до 12,5 кілометрів), лазерним далекоміром на довжину хвилі 1,54 мкм, що безпечна для ока людини До речі, точність наведення ракети досягається саме завдяки забезпеченню високої точності зведення між вузьким полем телевізійного, тепловізійного та лазерного каналу керування ракетою. За певних температурних та механічних впливів, розбіжність між ними має становити не більше 20 секунд. За словами Валерія Коваленка, вирішити таке непросте завдання вдалося завдяки впровадженню під час виготовлення ОПСН найновіших світових розробок, а також власних напрацювань у цій галузі.

Нині фахівці підприємства разом з ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» завершують роботи з юстування (вивірення), балансування та відпрацювання програмного забезпечення за системою стабілізації вітчизняної ОПСН. Попередні заводські випробування заплановано провести вже наприкінці поточного року.

Сергій Воронков
Інфографіка Валерія Соколік

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Інфографіка, Новини, Озброєння та техніка