ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові журналісти АрміяІnform стали співорганізаторами унікальної виставки «Цивілізаційна війна України»

11 Жовтня 2019
Військові журналісти АрміяІnform стали співорганізаторами унікальної виставки «Цивілізаційна війна України»

До Дня захисника України у Львові в приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відкрито незвичайну виставку «Цивілізаційна війна України». У ній на історичних фактах, документах, фотографіях показано боротьбу нашого народу за свою самобутність і незалежність від часів українських січових стрільців, воїнів УПА до новітньої війни з Росією.

– Мета цієї виставки – показати події, які відбуваються в сучасній Україні та їхнє значення в контексті всієї нашої історії. Наразі фактично триває столітня війна, яку показуємо в ретроспективі з часів Першої світової, від перших українських стрілецьких формувань до війни на сході країни. Тут можна побачити записники наших теперішніх воїнів із щоденником сотника Дмитра Вітовського, матеріали патріотичного спрямування сучасної армії та листівки Української повстанської армії. Тут показано світлини як із минулого століття, так  і теперішні – з окопів Донеччини та Луганщини, – розповів співорганізатор виставки, директор наукової бібліотеки університету Василь Кметь.

Приємно зауважити, що проведення виставки ініціювали фронтові військові журналісти – спеціальні кореспонденти Інформаційного агентства «АрміяІnform» полковники Тарас Грень та Володимир Скоростецький. Саме їхні артефакти російсько-української війни, фотороботи та листівки  лягли в основу експозиції сучасної історичної реалії.

– Колесо історії має свою циклічність. Сьогодні ми робимо те, що наші діди і прадіди робили сто років тому. Воюємо за право називатися українцями і жити на своїй землі. Ми показуємо, що за сто років не змінився наш ворог і не закінчилася боротьба за Україну.  Маємо пам’ятати наше минуле та документувати наше сьогодення. Виставка та експозиційні матеріали будуть цікавими для простих людей і фахових істориків, – наголосив військовий журналіст полковник Тарас Грень.

Зі свого боку полковник Володимир Скоростецький презентував до фондів наукової бібліотеки перші збірки про сучасних героїв і захисників України – багатотомне видання Міністерства оборони України «Вклоняємось доземно українському солдату».

Відвідувачі експозиції побачили і документи та книжки зі спецфонду бібліотеки, що були засекречені в часи радянської окупації та свідчать про доблесть воїнів, які захищали нашу незалежність у різні роки минулого століття. Також цікаві світлини надав краєзнавчий ресурс «Фотографії старого Львова».

Завдяки  інструктору-кінологу та керівнику кінологічної школи «DogFriend»  Наталії Лелик на виставці представлені історії та світлини собак, які рятували й рятують життя нашим захисникам.

Виставка діятиме до 10 листопада. Організатори запрошують усіх охочих до  головного читального залу Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини