Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Від нас Москва чекає на атаку дронів

9 Жовтня 2019
Від нас Москва чекає на атаку дронів

Днями представники російських окупаційних військ на Донбасі з так званої народної міліції, оприлюднили у ЗМІ доволі цікаву інформацію. Виявляється, «доблесні захисники Донбасу» з-поміж проросійських бойовиків знищили безпілотний літальний апарат. Цей «безпілотник», на їхню думку, без сумніву належить українській армії. І саме він мав здійснити терористичний акт проти мирних мешканців Старомихайлівки. – «Благодаря профессиональным действиям наших защитников, был предотвращен очередной акт террора в отношении мирных жителей Старомихайловки, где был уничтожен БПЛА типа «квадрокоптер», который нёс на себе мину калибра 60 миллиметров натовского образца», – заявляють представники так званої народної міліції.

Куди загубилася міна «натовського зразка»?

Інформацію про збиття супроводжує фото з уламками якогось об’єкта, схожого на БПЛА, проте зовсім не «квадрокоптера» (про збиття якого повідомляли бойовики). Крім того, вони заявляють, що «безпілотник» ніс 60-мм міну (напевне мінометну) «натовського зразка». Але фото цієї міни, на жаль, не опублікували.

Пропагандисти, які готували подібну брехню, абсолютно не переймались навіть тим, щоб додати сюди хоч трохи достовірності й переконливості. І сам факт, і його ілюстрація говорять про різні «безпілотники», які застосовуються для неоднакових завдань. А те, що немає фото «міни натовського зразка», вказує: її просто не змогли знайти, щоб сфотографувати (бо повідомляють, що «теракту запобігли, БПЛА знищили», а де ж міна?). Якщо її теж знищили, то де її уламки? А як дізнались, що це за снаряд, його калібр і про належність до НАТО ? Як саме знищили боєприпас, чим? Є ще кілька запитань, на які кремлівські фейкомети, розповідаючи нісенітниці про нібито знищений дрон, навряд чи змогли б дати хоч якусь відповідь.

Фахівці-експерти взагалі посміялись з цього фейку через низку причин. Наприклад, те, що використати 60-мм мінометну міну як боєприпас для одиночної атаки міг лише ідіот, адже це зовсім недоцільно. Ефект від її вибуху порівняно невеликий, дещо більший, ніж від ВОГ-25. Проте заподіяна шкода може бути суттєвою лише за умови точного влучання в об’єкт.

Окрім того, ця міна досить важка, близько півтора кілограма. І її ще потрібно чимось привести у дію. Підривний механізм – теж додаткова вага. Щоб його нести, та ще й на відстань у декілька кілометрів, потрібен доволі потужний «квадрокоптер». Такі БПЛА достатньо дорогі й використовувати їх задля «теракту проти жителів» прифронтового селища – невиправдані витрати без належного «воєнного ефекту». Вибачаюсь за припущення, але Старомихайлівку можна просто обстріляти з наявного озброєння, не застосовуючи вартісних дронів…

Чому про це безупинно патякають окупанти і бойовики

Проте окупанти і бойовики вже кілька днів патякають про «успішну протидію українським безпілотникам». Мовляв, лише за останній тиждень вони знищили три таких апарати:  «Это уже третий эпизод с участием украинского беспилотника, который был сбит силами ДНР за последние несколько дней. Ранее, 1 октября, беспилотный летательный аппарат ВСУ был уничтожен над поселком Старомихайловка, а 3 октября военнослужащие ДНР сбили в районе села Белая Каменка беспилотник «Фантом»….

Тобто кремлівська пропаганда вперто прагне вкинути в інформаційний простір «меседж» про порушення українською армією пункту Мінських домовленостей і активне застосування нею безпілотників: «Согласно Минским соглашениям, полеты боевой авиации и беспилотных летательных аппаратов запрещены вдоль всей линии соприкосновения сторон в полосе шириной не менее 30 километров. Исключение было сделано только для БПЛА мониторинговой миссии ОБСЕ».

Окрім того, з певних джерел стало відомо: готується доволі серйозна антиукраїнська провокація перед майбутньою зустріччю лідерів «нормандської четвірки». Її суть у тім, що Україна, нібито, має застосувати ударні дрони для атаки на склад боєприпасів бойовиків. «Склад» цей буде розташований неподалік цивільного об’єкта, і від пожежі на ньому мають постраждати інфраструктура й навіть мирні мешканці. Тобто «українці, навіть знаючи про небезпеку для цивільних, однак здійснили атаку на склад».

Інформація про підготовку подібної провокації з’явилася після атаки БПЛА на нафтопереробні підприємства в Саудівській Аравії. Проросійські бойовики з «народної міліції» навіть нещодавно «відпрацювали» тренування – гасили невелику пожежу на одному зі складів боєприпасів у «промзоні» в Донецьку. Раніше, коли щось подібне у них траплялось, завжди звинувачували українських диверсантів. Але цього разу заявили про «нехтування протипожежними заходами». Поруч із тією «промзоною» – житловий район. Тож, можливо, саме тут «відпрацювали атаку українських дронів». І, ймовірно, саме тому в інформпросторі з’явилась і тиражується відверта брехня про наші збиті «безпілотники». До того ж нещодавно група українських військових у Туреччині пройшла курси операторів БПЛА. Вони готові їх ефективно застосовувати по противнику. От це вже не фейк, а чиста правда…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Blogger pool, Новини