ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В основі реформування медзабезпечення війська – німецький досвід

30 Жовтня 2019
В основі реформування медзабезпечення війська – німецький досвід

Для побудови ефективного медичного забезпечення у відповідності до потреб ЗСУ і стандартів НАТО, передбачається створення сучасної вертикалі управління з єдиним органом керівництва. За основу такої реформи взято систему, яка діє у Федеральному Міноборони ФРН.

Нам у цій справі допомагає радник з військово-медичних питань із ФРН, генерал у відставці Дірк Рафаель.

Сьогодні на базі Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» відбулась зустріч доктора Дірка Рафаеля з очільником Головного військово-медичного управління Збройних Сил генерал-майором медслужби Ігорем Хоменком.

Ігор Петрович поінформував високого гостя про стан справ у медичній службі ЗСУ, ознайомив із системою медзабезпечення наших частин і підрозділів у районі ООС, з першими кроками реформування медслужби. Не обійшов генерал Хоменко і проблемних питань, які стоять на заваді системної реформи. Одне з них – кадрове. Вступивши до Української військово-медичної академії, випускник цивільного навчального закладу підписує контракт терміном на 5 років. Три з них проходять у стінах вишу, ще два – у медичних підрозділах. Затим молодий офіцер може не залишатись надалі на армійській службі. В Німеччині ж перший контракт військові медики підписують аж на 17 років!

Чимало відмінностей і в логістичній галузі та фінансовому забезпеченні медичних установ і підрозділів. Бундестаг виділяє на військову медицину 2 відсотки від загального оборонного бюджету. У нас же, за словами Ігоря Хоменка, цей показник не перевищує 0,5 відсотка.

Дірк Рафаель ставив багато запитань до українського колеги, намагаючись зрозуміти особливості медзабезпечення ЗСУ й визначити проблеми, які потребують першочергових консультацій і порад.

В обговоренні спроможностей системи військово-медичного забезпечення Збройних Сил та її реформування взяв участь і очільник Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Доктор Дірк Рафаель, відповідаючи на запитання АрміяInform, як він ставиться до місії радника з військово-медичних питань оборонного відомства України, зазначив: ця зустріч і обговорення – лише перший і ще незначний крок до мети. А саме – налагодження якісного медичного забезпечення наших військових.

На думку німецького гостя, дуже важливо підтримати й продовжувати ту адаптацію до стандартів НАТО, якої вже досягнула військова медслужба. Генерал Рафаель підкреслив, що задоволений ознайомчим діалогом на етапі інформаційної взаємодії, але хотів би ретельніше вивчити стан справ у медзабезпеченні ЗСУ, аби підготувати дієві й ефективні поради.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини