ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Усі країни Альянсу засуджують дії Росії в Чорному морі» – генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

30 Жовтня 2019
«Усі країни Альянсу засуджують дії Росії в Чорному морі» – генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Сьогодні, 30 жовтня, в Одесі розпочався дводенний візит в Україну представників 29 країн-членів Північноатлантичного альянсу разом із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. У новій столиці українських ВМС високоповажні гості відвідали кораблі 2-ї постійно діючої групи протимінної боротьби НАТО (SNMCMG2), які напередодні зайшли в порт Одеси. Однак, перед цим віцепрем’єр-міністр України з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба і генсек Альянсу Єнс Столтенберг провели брифінг для представників вітчизняних та іноземних ЗМІ.

Зокрема, Дмитро Кулеба зазначив, що нині немає більш важливого завдання, ніж розбудова української економіки, демократії та Збройних Сил України.

 – Ми запросили НАТО саме до нової столиці Військово-Морських Сил України, щоб зробити наголос на цьому, адже в центрі наших розмов ситуація в Чорному морі загалом, яка становить інтерес і для України, і для Північноатлантичного альянсу, – зауважив віцепрем’єр. – Ми встановили амбітну мету – за п’ять років досягнути відповідності принципам та критеріям НАТО. І це не лише бажання уряду. Якщо ви подивитеся на останні опитування суспільної думки, то побачите, що підтримка членства України в НАТО послідовно зростає. Тобто, мова йде не про якусь спонтанну реакцію на російську агресію проти України, а про усвідомлене рішення. Україна зробила свій вибір бути членом НАТО.

Навзаєм Єнс Столтенберг зазначив важливість візиту представників Північноатлантичної ради до Одеси, адже це є чітким сигналом від Організації щодо підтримки та солідарності з Україною.

– Ми підтримуємо суверенітет та територіальну цілісність України і надаємо всебічну технічну та політичну підтримку, – сказав генеральний секретар НАТО. – Ми підтримуємо зусилля України на мирне розв’язання конфлікту на сході, а також надаємо допомогу в реалізації ключових реформ та модернізації інституцій сектора безпеки і оборони.

Він наголосив: усі країни Альянсу засуджують дії Росії в Чорному морі, зокрема захоплення українських військових кораблів.

– Цієї весни ми ухвалили нові рішення, спрямовані на допомогу Україні у зміцненні сил та засобів ВМС ЗС України, проведення спільних навчань, обміну інформацією, а також аналізу ситуаційної обстановки.

Окрему увагу Єнс Столтенберг приділив заходам щодо розведення сторін, які вчора відбулись поблизу населеного пункту Золоте в районі проведення операції Об’єднаних сил.

– НАТО вітає заходи з розведення сил у районі населеного пункту Золоте Луганської області, проте нагадує про відповідальність Росії за імплементацію Мінських угод. Ми вітаємо всі дії з розведення, спрямовані на мирне врегулювання конфлікту. Ми побачили певний прогрес у Станиці Луганській і хотіли б, щоб цей приклад наслідували, – сказав Єнс Столтенберг. – Ми наголошуємо: Росія несе відповідальність за імплементацію Мінських угод. Зокрема, вона має вивести всі війська з території України та припинити дестабілізацію.

Він також наголосив, що ще багато чого слід зробити для мирного врегулювання, оскільки режим припинення вогню, як і раніше, порушується, а спостерігачі СММ ОБСЄ не завжди мають повний доступ до території Донбасу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини