ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд сприятиме формуванню шанобливого ставлення до ветеранів АТО/ООС

1 Жовтня 2019

У проєкті програми діяльності уряду, ухваленому Кабміном та поданому на розгляд Верховної Ради України, окремо зазначено стратегічні ініціативи щодо підтримки ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин.

Зокрема, як повідомляє АрміяInform, Міністерству у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб на найближчі 5 років серед іншого поставлено завдання досягнути дві стратегічні цілі: «Ветерани війни повернулися до повноцінного мирного життя та стали перевагою для суспільства, а не його проблемою», «Ветерани та члени їх родин, а також родини загиблих відчувають шанобливе ставлення в суспільстві».

Як зазначається у проєкті урядової програми, досягнення цих цілей планується через розбудову мережі «ветеранських просторів», що працюватимуть за принципом «рівний–рівному» і будуть «єдиним вікном» надання послуг ветеранам. Окрім цього, реалізовуватимуть онлайн-сервіс за допомогою системи «Е-ветеран». Заплановано і запровадження роботи мобільних груп, мета яких – забезпечення надання послуг у кожному без виключення населеному пункті. У результаті ветерани отримають комплекс послуг з психосоціальної адаптації, профорієнтації, юридичних консультацій і профілактики конфліктних ситуацій в родинах.

Уряд радикально змінить систему надання медичних послуг для ветеранів та членів їхніх родин. Це стосується відновлення як фізичного, так і ментального здоров’я. Зокрема, заплановано надання ветеранам додаткового гарантованого державою пакета медичних послуг.

В Україні відкриється «Національний центр психічного здоров’я ветеранів», на базі якого працюватиме тренінговий центр з підготовки й підвищення кваліфікації спеціалістів, що вже працюють з ветеранами.

У планах уряду – опрацювання житлових програм для учасників бойових дій з використанням державної підтримки та пільгового іпотечного кредитування на будівництво і придбання житла.

Аби ветерани і члени їхніх родин, а також сім’ї загиблих відчували шанобливе ставлення в суспільстві, уряд планує здійснення заходів з вшанування захисників Батьківщини та увічнення пам’яті полеглих. З цією метою опрацюють комплексну програму героїзації образу захисника/ветерана. Особливу увагу приділятимуть вшануванню родин загиблих героїв Революції Гідності та захисників України.

Уряд передбачає активне сприяння розвитку ветеранської літератури й інших ініціатив, спрямованих на героїзацію захисників. Загалом ці заходи мають підвищити рівень довіри до Збройних Сил України та престижність військової професії, збільшити кількість охочих стати резервістами і вступати до вищих військових навчальних закладів.

Підготував Руслан Ткачук

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,
Новини, Соціальний захист