ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна стане учасником регіональної програми з безпеки повітряного простору

29 Жовтня 2019
Україна стане учасником регіональної програми з безпеки повітряного простору

У Вінниці в Командуванні Повітряних Сил триває робочий візит експертів Агенції НАТО зі зв’язку та інформації, Європейської організації з безпеки аеронавігації «Євроконтроль» і компанії Thruput Ltd. Іноземна делегація працює в рамках упровадження в Україні Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).

Як зазначило керівництво проєкту RASP, ця програма — важливий механізм залучення України до інтеграційних процесів. Передусім у сфері безпеки організації повітряного руху. Вона передбачає, зокрема, обмін інформацією про повітряну обстановку, координацію дій сусідніх держав під час перетину повітряними суднами кордонів для управління інцидентами з безпеки повітряного простору.

Перші кроки з упровадження RASP в Україні зроблено на початку 2015-го. Тоді представники НАТО і «Євроконтролю» продемонстрували українській стороні переваги та конкретні технічні можливості програми.

— Нині триває третій етап упровадження програми, — розповів АрміяInform представник Командування Повітряних Сил підполковник Володимир Бобовський. — Він передбачає встановлення, налаштування й тестування обладнання для обміну даними в реальному часі про повітряну обстановку між Україною і партнерами з НАТО, а також із сусідніми державами. Це сприятиме ранньому попередженню й координації у разі виникнення інцидентів з безпекою і появи підозрілих повітряних суден.

Це дасть змогу Повітряним Силам ефективніше використовувати інформацію про повітряну обстановку над Україною і допоможе в боротьбі з повітряним тероризмом. Заплановано, що програма вступить у дію наступного року після проведення навчань і тестувань. Тоді у державі діятимуть два райони обміну даними про повітряну обстановку.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Публікації