ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці ветеранів війни навчатимуть підприємництву

15 Жовтня 2019
У Вінниці ветеранів війни навчатимуть підприємництву

У Вінниці  ветеранів АТО/ООС протягом двох із половиною місяців безкоштовно навчатимуть, як адаптуватися в суспільстві після війни та допоможуть відкрити власну справу. Навчання організовує Київська школа економіки, учасники зможуть опанувати основи бізнес-планування, маркетингу, фінансів, продажів та управління командою.

Серед викладачів — успішні ветерани – випускники минулих курсів

Ветерани зможуть розробити власні бізнес-плани, заручившись допомогою кращих випускників минулих курсів та досвідчених викладачів KSE. За словами організаторів, наприкінці проєкту бійці зможуть отримати інформацію про існуючі гранти, щоб втілити свою бізнес-ідею.
Серед викладачів, які допоможуть бійцям відкрити власну справу, буде відомий ветеран Володимир Шевченко – керівник мережі кав’ярень Veterano Coffee.
— Він дає корисні поради, вказує на початкові помилки. Цей зворотній зв’язок дає можливість на виході отримати досить якісний бізнес-план, і бути готовими до реалій, які очікують ветеранів. Загалом ідея навчальної програми виникла у зв’язку з тим, що бійці, які повертаються із зони бойових дій на мирну територію, переважно вже не мають бажання працювати на когось та виконувати чиїсь накази. Водночас багато з таких людей не знають, яким чином можна розпочати власний бізнес та куди можна звернутися по допомогу, –– пояснила Ольга Нагорнюк, в.о. віце-президента KSE з бізнес-освіти. — «Програма з підприємницької діяльності для ветеранів АТО та ООС» створена з метою допомогти ветеранам подолати страх та невпевненість перед відкриттям власної справи, надати практичні знання для розвитку бізнесу.

Як долучитись до навчання?

Організатори пояснюють, що вимоги до відбору є досить серйозними. Насамперед важливо зрозуміти мотивацію конкретного ветерана.
Щоб отримати можливість потрапити на навчання, кандидату потрібно передусім заповнити анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbuWLu3NJeZt_GwY-FjzqakZThl6Vfuu8DeOSeJFL2gd8gNQ/viewform , де потрібно розповісти про себе та про свою ідею. Також необхідно підготувати документи, що підтверджують участь у бойових діях, написати короткий мотиваційний лист від себе.
Окрім того, кандидат має надати рекомендаційні листи від двох побратимів або ж від командира. Після подання всіх необхідних паперів із кандидатом на навчання буде проведено співбесіду. Набір учасників у Вінниці відкрито з 9 жовтня та триватиме до кінця місяця.
Варто зазначити, що у Вінниці вже діє соціальне підприємство, де працюють ветерани АТО та ООС. Це ТОВ «Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг», яким керує Олександр Білецький. Тут ветерани виготовляють острівці безпеки, які встановлені на дорогах міста.
— Ми відразу пішли у великий інфраструктурний проєкт – це виготовлення острівців безпеки. Почали  працювати над вуличними меблями і вбиральнями. Також у нас є ідея зробити самоочисні вуличні туалети», – розповів керівник ТОВ «Соціальне підприємство УВВ Інжиніринг» Олександр Білецький.

Приємний «бонус»

Міський голова Вінниці зазначив, що найкращі проєкти матимуть можливість отримати фінансову підтримку.
До речі, Київською школою економіки вже проведено чотири хвилі навчання для понад 120 ветеранів. Із них 52% змогли втілити свої бізнес-плани в реальність.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Соціальний захист