ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У справі МН17 не розглядається питання відповідальності України

23 Жовтня 2019
У справі МН17 не розглядається питання відповідальності України

У Нідерландах визнають, що Україна діяла відповідно до обов’язкових стандартів і рекомендованої практики ІКАО, які були чинними на момент збиття літака рейсу МН17.

Про це сказав посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов у інтерв’ю «Укрінформу», повідомляє АрміяInform.

Він наголосив: хоч нідерландський парламент прийняв рішення про додаткове вивчення фактів щодо незакриття Україною повітряного простору на момент катастрофи літака, мова про нове розслідування відповідно до положень ІКАО не йде.

«Що стосується проблематики менеджменту повітряного простору, цьому питанню також приділялася увага у технічному розслідуванні, є окремий розділ в остаточному звіті. І в межах цього розслідування було зроблено висновок, що Україна діяла відповідно до обов’язкових стандартів та рекомендованої практики ІКАО, які були чинними на момент збиття МН17. Слід зазначити, що у звіті немає жодних посилань на те, що причиною катастрофи є незакриття повітряного простору Україною», – сказав Всеволод Ченцов.

Він також додав, що у той час ні в України, ні у західних спецслужб, дипломатів і політиків не було інформації, що є загроза для безпеки польотів вище закритого нашою державою повітряного простору, тобто на висоті понад 9 тисяч метрів. Відповідно не було підстав закривати повністю повітряний простір у цьому регіоні.

За словами посла, Україна надала всю наявну інформацію з цього приводу, проте готова ще раз пояснити, як вона діяла та як оцінювала відомі на той момент ризики для цивільної авіації.

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України