ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У перспективі у складі ВМС України буде створено дивізіон багатоцільових патрульних катерів класу Island

23 Жовтня 2019
У перспективі у складі ВМС України буде створено дивізіон багатоцільових патрульних катерів класу Island

Два патрульні катери типу Island — «Слов’янськ» та «Старобільськ», які днями прибули з США в Україну, — сьогодні було розвантажено з суховантажу Ocean Freedom і відбуксировано в Практичну гавань Військово-морської бази «Південь».

Уже незабаром відбудеться введення цих катерів в експлуатацію після транспортування. Зокрема вони пройдуть розконсервацію після переходу та підтвердять свої характеристики на контрольних виходах у море. Адже, як відомо, обидва катери були виведені зі складу Берегової охорони США у 2017 році та були у законсервованому стані в очікуванні передачі їх Україні.

Крім того, катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» будуть частково модернізовані. Як повідомляла раніше АрміяInform, в Україні вже розробляють програму їхнього доозброєння.

І лише потім відбудеться офіційна церемонія зарахування катерів до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

Як повідомив кореспондентам АрміяInform заступник начальника штабу Командування Військово-Морських Сил ЗС України з євроінтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко, ці катери дуже економічні в експлуатації, за швидкості 12 вузлів витрата пального становить лише 150 літрів на годину.

— Таким чином запаси пального в 37 тонн дають змогу виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО — це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність у різних погодних умовах морів і океанів, — розповів капітан 1 рангу Андрій Риженко.

Передбачено, що у перспективі у складі національного військового флоту буде створено дивізіон багатоцільових патрульних катерів. Завдяки їхнім морехідним можливостям «Айленди» можна буде застосовувати як у Чорному та Азовському морях, так і в Середземному.

Основні завдання катерів: охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об’єктів морської індустрії України в межах виняткової морської економічної зони і, звичайно, спостереження за морською обстановкою і збір даних щодо судноплавства.

Нагадаємо, що всього в 1985–1992 роках для Берегової охорони США збудували 49 катерів класу Island. 37 із них продовжують службу в Береговій охороні США, інші кораблі були передані в Пакистан, Грузію та Коста-Рику.

Два такі катери, USCGC Cushing (WPB-1321) і USCGC Drummond (WPB-1323), збудовані 1988 року, отримала й Україна — урочиста передача відбулася 27 вересня 2018 року. Україна отримує ці катери за програмою «Надлишкового оборонного обладнання» (Excess Defense Articles, EDA) безоплатно.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини