ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові відкрили пам’ятник захисникам України

14 Жовтня 2019
У Харкові відкрили пам’ятник захисникам України

Меморіальний комплекс присвячено всім українським воїнам, які віддали своє життя, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

Центральний елемент монумента – куб, найбільш міцна геометрична фігура, що символізує цілісність і силу держави. Навпроти розташовані 14 стел, на яких висічено рядки вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну». Імен загиблих на пам’ятнику немає, втім, на самому кубі викарбувано гасло «Герої не вмирають!»

 – Ідея створення монумента захисникам України об’єднала архітекторів, скульпторів, ветеранів АТО/ООС, представників громадськості.  Капсулу на місці майбутнього пам’ятника ми заклали ще 2016 року. Протягом трьох років тривали обговорення, творчі конкурси та громадські слухання, – розповів заступник голови Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»  Юрій Корсунов.

На  урочисте відкриття пам’ятника на площі Захисників України зібралися ветерани АТО/ООС, військовослужбовці, волонтери, представники місцевої влади та духовенства. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто загинув за волю, незалежність і свободу України.

– Цей монумент свідчить про велику вдячність усім, хто захищав і захищає  – зі зброєю або без зброї  – Україну. Хто живе Україною. Давайте побажаємо всім захисникам України завжди повертатися додому живими. Ми разом з вашими родинами та близькими кожного дня віримо у вас та підтримуємо. Знайте це! Ви нас надихаєте, надаєте нам сили. Дякуємо захисникам України! Слава Україні! – наголосила у своєму зверненні до громадськості голова ХОДА Юлія Світлична.

Церемонія відкриття завершилася урочистим маршем військовослужбовців Харківського гарнізону та покладанням квітів до монумента.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Пантеон Героїв