ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У центрі Києва встановили майже сотню капканів під час акції «В’язні Кремля»

15 Жовтня 2019
У центрі Києва встановили майже сотню капканів під час акції «В’язні Кремля»

На Софійській площі у центрі Києва встановили 87 капканів у межах загальноукраїнської акції «В’язні Кремля». Саме стільки українців нині залишаються ув’язненими в Росії та окупованому Криму. До кожного капкана ланцюгом прикріплені металеві бирки з написом «Зроблено в Кремлі», а в самих пастках — особисті речі людей, повідомляє «Укрінформ».

До акції долучилися колишні політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Ільмі Умеров, Ігор Мовенко, представники правозахисних організацій і родичі полонених.

«Я дуже вдячний організаторам та учасникам цієї акції, це дуже корисна справа. І я хочу надати один меседж сьогоднішнім політикам: Путіну довіряти не можна, з Путіним домовлятися не можна — і ви це повинні зробити», — наголосив колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

На місці інсталяції працюватиме інформаційний стенд, де кияни можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів.

Активісти глобальної акції також пропонують усім охочим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля.

Організатори заходу зауважили, що після звільнення 11-ти політв’язнів та 24-х військовополонених моряків за ґратами у РФ у політично мотивованих справах перебували щонайменше 86 українців, однак 9 жовтня цей список поповнився — окупаційна влада Криму заарештувала активіста Олега Приходька.

За словами організаторів, Київ — заключне місто у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених «В’язні Кремля». Аналогічні акції раніше відбулися в Одесі, Херсоні, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Маріуполі, Вінниці, Чернігові, Львові і Чернівцях.

Читайте нас у Facebook
Новини