ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Триста концертів на війні

23 Жовтня 2019
Триста концертів на війні

Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України відомий не лише на теренах України, а й за кордоном. Він – учасник неймовірної кількості фестивалів і конкурсів. Одначе, широкому загалу мало що відомо про гастролі колективу районами бойових дій на Донбасі. Про це ми попросили розповісти його художнього керівника – головного диригента полковника Дмитра Антонюка.

– Дмитре Жановичу, спершу хотілося б трохи почути про «немирну» історію ансамблю.

 – У роки Другої світової війни колектив виступав перед бійцями-фронтовиками, постійно потрапляючи під артобстріли і бомбардування. Концертували ми перед учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні радіоактивного забруднення. Були і гастролі в Афганістані, де радянські вояки виконували, як тоді віщали, інтернаціональний обов’язок. А з травня 2014-го регулярно радуємо творчістю наших захисників на Сході.

  – Колектив має безліч творчих перемог та заслуг…

– Ми давно вийшли на всеукраїнський і міжнародний рівні. Наприклад, колектив є лауреатом Всеукраїнського рейтингу «Бренд року – 2015». А на врочистостях з нагоди відкриття в Києві Євробачення були єдиним державним творчим колективом, який представляв Україну. Успішно гастролював ансамбль теренами Китаю, Австрії, Бельгії, Нідерландів, ФРН, Норвегії, Швеції, Іспанії, Португалії, Канади, США і навіть Тунісу. Словом, немає континенту, де не бував наш колектив. Головна нагорода для нас – щира вдячність та оплески наших захисників.

У складі Ансамблю – понад 120 осіб. І всі вони напрочуд талановиті. Наша гордість – заслужені артисти України: Ірина Сказіна, Наталя Бесараб, Ярослава Руденко, Олексій Шпортько, Христина Охтіва, Маргарита Мелешко, Сергій Юрченко, Аліна Башкіна, Юлія Олійник і багато інших. А свого часу славу колективу створювали Тіна Кароль, Злата Огнєвич, Павло Зібров і Володимир Гришко…

– Кажуть, на лінії зіткнення не було практично жодної частини, яку б ви не відвідали?

 – Схоже на те. З травня 2014-го ми дали на Донбасі понад 300 концертів, іноді по 3-4 на день. Серед тих, що відбулися нещодавно, – одинадцять в липні нинішнього року. На жаль, до нульових позицій нас не допускають. Але ми виступали і в тих підрозділах, які перебувають за кілька кілометрів від окупованого Донецька. До речі, ніде не бачив вдячнішої публіки, як там. Коли дивишся на схвильовані мужні обличчя воїнів, серце щемить, а груди розпирає гордість за них.

– На які пісні, пане Дмитре, серед наших хлопців найбільший попит? Мабуть, патріотичні…

– Не вгадали! Як правило, просять виконати щось ліричне, пісні, які б нагадували про рідну домівку, кохану, діточок. І я бійців предобре розумію: їх не варто тішити патріотичністю, там з нею і без пісень усе гаразд.

– Артисти не бояться «туди» їздити?

– Колеги усвідомлюють небезпеку, яка може підстерігати нас у районі операції Об’єднаних сил. Але ми розуміємо і те, що український солдат, тривалий час перебуваючи у стресових ситуаціях, потребує морального розслаблення, підтримки. Це віртуозів колективу потужно мотивує.

–Доводилося втрапляти в екстремальні пригоди?

 – Якось ми їхали до одного з підрозділів, і навігатор помилково завів нас у абсолютно пустинний край. Там не було ні місцевих жителів, ні наших військових. Натомість якось вже вирахували, що неподалік причаїлися російські найманці. Не говоритиму, що люди запанікували, але всім стало тривожно на серці. Та, слава Богу, незабаром ми вибрались на потрібний маршрут…

Зірки шоу-бізнесу бувають людьми доволі амбітними і вередливими. Звідси й запитання: в яких умовах працюєте, гастролюючи теренами війни? У готелях проживаєте? Як харчуєтесь?

– Виступаємо на звичайних галявинах, просто неба, у розташуваннях частин, ангарах. А ночуємо де доведеться. І в наметах, і в пристосованих під солдатські казарми приміщеннях. Харчуємось тим, чим і бійці…

Інтерв’ю провів Сергій Зятьєв

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
MilitaryArt