ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Суд задовольнив позов учасника АТО щодо визнання протиправною бездіяльність посадовців Держгеокадастру

8 Жовтня 2019, 17:50
Суд задовольнив позов учасника АТО щодо визнання протиправною бездіяльність посадовців Держгеокадастру

На початку жовтня вступило в силу рішення Одеського окружного адміністративного суду про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру в Одеській області в наданні учаснику АТО дозволу на розробку проєкту землеустрою: земельної ділянки для ведення садівництва площею 0,12 га. Чиновники відомства свою відмову аргументували тим, що раніше даному учаснику бойових дій вже була виділена земельна ділянка для  ведення особистого сільського господарства 2,0 га.

Як відомо, законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій стосовно надання земельних ділянок, а також визначено відповідний механізм і процедури оформлення документів на право розробки проєкту землеустрою.

Згідно з законодавством, земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність в межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах: для ведення садівництва 0,12 га, для ведення особистого сільського господарства 2,0 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах 0,25 га, в селищах 0,15 га, в містах 0,10 га, для індивідуального дачного будівництва 0,10 гектара. Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Незважаючи на це, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області неодноразово безпідставно відмовляло в праві на виділення земельних ділянок тим учасникам АТО, які раніше вже отримали дозвіл на розробку документів по одній з передбачених законом норм безоплатної приватизації.

Звернувшись до суду заявник, учасник АТО, просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру в Одеській області

щодо розгляду заяви в наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою при відведенні земельної ділянки площею 0,12 га.

У винесеному рішенні суд, посилаючись також на частину 7 статті 118 ЗК України, де визначений перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою, визнав протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру в Одеській області та зобов’язав вирішити питання на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,12 га вказаному заявнику.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Новини, Соціальний захист