Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Штайнмаєр прокоментував «формулу Штайнмаєра»

8 Жовтня 2019
Штайнмаєр прокоментував «формулу Штайнмаєра»

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до Тбілісі заявив виданню ВВC Україна, що «формула Штайнмаєра» – це спроба зробити з «великих кроків» щодо врегулювання ситуації на Донбасі, передбачених  Мінськими угодами, «низку менших кроків».

Відповідаючи на запитання журналіста про те, якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова п’ятого президента Петра Порошенка про те, що її написано у Кремлі, Штайнмаєр сказав: «По перше, я не розумію вашого питання».

«Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися тому, що насправді проєкти, що мали бути імплементовані після Мінських угод, стали відомими… Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, видалися занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (Запропонованих в угодах. – Ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їхню сутність та наслідки, досі треба узгодити», – наголосив Штайнмаєр.

При цьому президент Німеччини заявив, що його дивують закиди щодо «російського впливу» на вироблення «формули Штайнмаєра»: «Аргумент мене дивує, оскільки був присутній один із представників тодішнього президента Порошенка».

Як повідомляла АрміяInform, Президент України Володимир Зеленський 1 жовтня ц.р. заявив, що Україна погодила текст «формули Штайнмаєра». За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Як заявив Зеленський, у новому законі не перетнуть жодної «червоної лінії» і не буде ніколи ніякої капітуляції.

Водночас низка українських партій, активісти і громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання «формули Штайнмаєра». Вони вважають, що спочатку слід виконати безпекову частина Мінських угод. Тобто виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України