“Оперативники і слідчі СБУ встановили, що чиновник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, чиновники держпідприємства Український центр “Безпека” та державної акціонерної холдингової компанії “Артем” діяли всупереч інтересам України на користь іноземної компанії. Вони уклали з іноземцями свідомо збитковий контракт на виготовлення і поставку лінії з виробництва артилерійських снарядів на загальну суму понад 16,5 мільйона доларів США”, – сказано в повідомленні.

Утоянюється, що авансовий платіж в результаті незаконної оборудки в розмірі близько 8,2 млн доларів був виведений на рахунки фіктивних оффшорних підприємств, після чого присвоєний учасниками схеми.

В СБУ підкреслюють, що такі дії зловмисників поставили під загрозу нормальне забезпечення боєприпасами Збройних Сил під час безпосереднього відбиття російської агресії.

22 жовтня контррозвідкою в міжнародному аеропорту “Бориспіль” був затриманий колишній заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. Йому було оголошено підозру в державній зраді.

“Днями, 17 жовтня, в Києві співробітники СБУ відповідно до ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України затримали керівника держпідприємства і представника іноземної компанії. Громадянину України оголошено підозру про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада), іноземцю по ч. 4 ст. 27 і ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України за підбурювання до вчинення протиправних дій. Держчиновнику вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном два місяці з правом внесення застави в розмірі 2,8 мільйона гривень. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу іноземцю”, – додали в спецслужбі.

За місцями проживання та роботи фігурантів проведено обшуки, за результати яких вилучені документи та інші носії інформації, що свідчать про їх причетність до здійснення протиправної діяльності на шкоду інтересам України. Тривають слідчо-оперативні дії.