Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Росіяни тішаться з того, що захопили американське звалище мотлоху

22 Жовтня 2019
Росіяни тішаться з того, що захопили американське звалище мотлоху

Американські військові в Сирії в районі міста Манбідж залишили один із польових таборів. Цей табір одразу зайняли представники російської військової поліції і привели туди журналістів.

Табір, в якому дислокувався невеликий американський підрозділ (це видно з кількості наметів і тимчасових споруд), росіяни гордо називають «американською базою», і журналісти, порпаючись у смітті, яке залишили американці, розповідають, що «…военнослужащие США успели вывезти только оружие, боеприпасы и эвакуировать технику. Они даже не успели поджечь базу».

З власного досвіду перебування на американських базах та польових таборах, знаю, що представники армії США не вчиняють пожеж і не знищують таким чином колишні місця дислокації. Те, що вони лишили кілька старих розкладачок, на яких відпочивала зміна, кодовий замок у дверях кімнати чергового і старий побитий монітор – це для них сміття і непотріб. Росіяни ж сприймають все як «марнотратство», бо в них за втрату такого «майна» «зампотил» зніме голову. Вони і ментально не вважають це лахміттям, як і намети, саморобні дощані нари чи столи. Як і більшість того, що просто зосталось у старому таборі.

Насправді, військові США, збираючись покинути цей невеликий табір (як зазначив російський журналіст, тут були розташовані всього півтора десятка одиниць техніки), в якому перебував, як максимум, взвод, забрали все важливе, починаючи з озброєння, спецоснащення, засобів зв’язку й комунікацій, закінчуючи власними речами.

Але росіяни знайшли і зняли з усіх боків на відео й фото порожню пляшку від вина, гральні карти, роблячи з того яскраву картинку для ЗМІ образу американського солдата.

Уявляєте, скільки порожніх пляшок від різних спиртних напоїв знайшли б американці, якби вони увійшли у покинутий російський табір? Це щодо «обліко морале» кожної нації…

У росіян, якби довелось збиратись і терміново евакуйовуватись з польового табору, а тим паче військової бази, залишилась би величезна кількість різних робочих паперів (чернетки, книги, журнали, різна документація, карти-схеми, старі доповіді й донесення). Якщо їх не встигають десь завантажити, то намагаються, часто дуже невдало, якось знищити чи спалити. Саме такі недознищені папери несуть величезну цінність для ворожої розвідки.

Навіть у аналогічному взводному таборі російської армії, американці, наприклад, знайшли б чимало такого «сміття». У американців виявити подібне дуже важко, і саме тому, що вони не воюють паперами.

Тому, розповідати, що військові США терміново і панічно залишали «базу» – маніпуляція для мешканців «запорєбріка». Для них відео з викинутими пляшками репілентів від комах і засобів захисту шкіри (які, до речі, видають американським солдатам), а також кілька запечатаних компонентів сухпаю – ознака «раптової втечі» (русские свое имущество не бросают…).

До речі, для американців не є великою цінністю і побутова техніка та різні системи постачання води й електроенергії. Але в цьому таборі росіяни не знайшли ані кондиціонерів, ані пральних машин, електричних плит, водопомп чи генераторів. Тож навіть це майно, яке є важким і громіздким, американці вивезли. Тобто мали достатньо часу й всі можливості.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Blogger pool