ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росіяни приховують випробування С-500 у Сирії

2 Жовтня 2019
Росіяни приховують випробування С-500 у Сирії

Фото: Omar Sanadiki / Reuters

Російське міністерство оборони заперечує випробування зенітного ракетного комплексу (ЗРК) С-500 «Прометей» у Сирії, проте джерела в самому міноборони РФ та у військово-промисловому комплексі (ВПК) говорять інше.

2 жовтня російські ЗМІ (зокрема газета «Ізвєстія») повідомили, що ЗРК С-500 пройшли комплексні випробування в Сирії. Джерела в МО та ВПК РФ розповіли журналістам про успішні тестування системи ППО, під час яких були виявлені та усунені кілька проблем у роботі техніки.

«Ізвєстія» навели коментар колишнього заступника командувача ВПС генерал-лейтенанта Айтеча Біжева про обов’язкове випробовування подібної техніки перед запуском у серійне виробництво. Нагадаємо, що керівник російської держкорпорації «Ростех» Сєрґєй Чемезов ще в червні заявив про початок польових випробувань ЗРК «Прометей».  За словами генерала Біжева, колишнього куратора об’єднаної системи ППО СНД, сирійські кліматичні умови — ідеальні своєю складністю. Крім того, Біжев зазначив, що через збройний конфлікт у регіоні цілодобово працюють радіолокатори, які створюють додаткові складні технічні умови для тестових пусків.

Після появи інформації про випробування нової російської системи ППО на іншому континенті, міністерство оборони РФ не забарилося з відповіддю: «Необхідності у випробуваннях і використанні в Сирії перспективного зенітного ракетного комплексу С-500 «Прометей» не було і немає», — заявили керівники військового відомства.

Офіційно в Сирії нині дислоковані ЗРК С-400 (збройних сил Росії) та С-300 (сирійські ЗРК, отримані від Москви рік тому). Новий комплекс С-500 «Прометей», буцімто, матиме радіус ураження до 600 км, здатність захоплення та знешкодження до 10 швидкісних цілей, навіть за межею «звуку».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини світу та України