ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Рада ЄС закликає Туреччину зупинити військову операцію в Сирії

15 Жовтня 2019
Рада ЄС закликає Туреччину зупинити військову операцію в Сирії

Рада ЄС із закордонних справ закликала Туреччину зупинити односторонню військову операцію, яку ця країна розпочала у Сирії, та вивести власні війська з цієї країни. Текст відповідної резолюції Ради ЄС оприлюднений на сайті Європейської Ради.

«Євросоюз засуджує військові дії Туреччини, які серйозно підривають стабільність та безпеку усього регіону, спричиняють ще більше страждань для цивільного населення та появи нових переміщених осіб, обмежує доступ до регіону для гуманітарної допомоги. Такі дії ще більше ускладнюють політичний процес мирного врегулювання у Сирії під егідою ООН», – йдеться у документі. Це також підриває зусилля міжнародної коаліції у боротьбі проти Ісламської держави, яка залишається загрозою для Європейської безпеки, для Туреччини, для регіональної та міжнародної безпеки..

Євросоюз підтвердив відданість єдності, суверенітету та територіальній цілісності Сирії та процесам врегулювання відповідно до резолюцій РБ ООН 2254 та Женевського Коммюніке від 2012 року.

Водночас Євросоюз наголосив, що Туреччина залишається важливим партнером та важливим гравцем у врегулюванні навколо Сирії. При цьому, як йдеться у документі, Туреччина має вирішувати власні занепокоєння у сфері безпеки в регіоні виключно політичними та дипломатичними засобами.

Євросоюз підтвердив, що не буде надавати допомогу із стабілізації або розвитку в регіонах, де права місцевого населення ігноруються або порушуються.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України