ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пресвята Богородиця – захисниця від ворогів

14 Жовтня 2019
Пресвята Богородиця – захисниця від ворогів

14 жовтня вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке для всіх православних є одним із найбільших релігійних свят.

Свій початок воно бере з Х століття. За переказами, чудесне явлення Богоматері віруючим сталося в Константинополі, коли столицю Візантії взяло в облогу вороже військо. Богородицю під час нічного богослужіння побачили у Влахернській церкві в повітрі. Вона ревно і довго молилася з віруючими та простягла свій покрив – хустку над людьми на знак того, що дає їм захист.

Ушанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів, має глибоке коріння і в Україні. Ця традиція прийшла з Візантії разом із християнством, яке в 988 році запровадив Володимир Великий. Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах як вияв вдячності Пресвятій Богородиці. Князь Володимир Мономах писав, що перемогам над половцями завдячує Богові й заступництву Пречистої Діви Марії.

Традиція величання Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до славетного козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним із найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

Українцям здавна притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Саме з її заступництвом ми пов’язуємо всі свої надії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини