ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Помер один із творців Міноборони України генерал Володимир Мулява

17 Жовтня 2019
Помер один із творців Міноборони України генерал Володимир Мулява

У Києві на 83-му році життя помер український військовий, вчений, народний депутат України другого скликання Володимир Мулява.

Він входив до групи зі створення Міністерства оборони України, яку сформував у вересні 1991 року перший міністр оборони України Костянтин Морозов.

У послужному списку генерала Муляви є організація першої конференції «Внутрішня і зовнішня безпека України: концепція української армії і пошуки шляхів її відродження» (2-3 лютого 1991). Він був головою організаційного комітету з підготовки, скликання та проведення 1-го з’їзду офіцерів України, конференції «Шляхи виходу України з економічної кризи». Розробив концепцію створення української армії шляхом мирної трансформації і реформування військ, дислокованих в Україні, у Збройні Сили України, яка була оприлюднена 14 лютого 1988 року. Автор концепції створення соціально-психологічної служби для військовослужбовців.

Мулява обирався до Верховної Ради України 2-го скликання

 (1994–1998), де брав активну участь в ухвалені Конституції України.

У 1992 році голова Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл запропонував обрати Муляву гетьманом Українського козацтва, а після обрання вручив йому гетьманську булаву. 1998 року Мулява став почесним гетьманом.

Стежте за нами в Instagram
Новини