ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Польща повністю відмовиться від російського газу

4 Жовтня 2019
Польща повністю відмовиться від російського газу

Уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури повідомив, що країна планує до кінця 2022 року повністю відмовитися від російського газу. За словами Пйотра Наїмського в етері PolskieRadio, газ буде поставлятися з «іншого напрямку» — альтернативою стануть газопровід Baltic Pipe та новий термінал скрапленого природного газу (СПГ) у Свіноуйсьці.

Наразі російські поставки складають левову частку польського газового імпорту. «Після 2022 року цю проблему буде вирішено, весь імпорт газу в Польщу буде надходити з іншого напрямку», — заявив Наїмський.

Чиновник повідомив, що ведуться переговори про поставки газу із Катару та США. За словами Наїмського, перебудований СПГ-термінал міста Свіноуйсьце зможе регазіфікувати до 7,5 млрд кубометрів газу, а балтийській газопровід здатен поставляти ще 8 млрд кубічних метрів із Норвегії.

Нагадаємо, що 31 серпня Україна, Польща і США підписали меморандум щодо поставок газу. Меморандум передбачає побудову Україною нового газопроводу, через який Польща поставлятиме нам до 6 мрлд м3 американського газу щороку.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України