Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Окупанти вирішили утилізувати в Криму єдину українську субмарину «Запоріжжя»

8 Жовтня 2019
Окупанти вирішили утилізувати в Криму єдину українську субмарину «Запоріжжя»

Стало відомо, що Міністерство оборони Російської Федерації оголосило закритий конкурс на проведення тендеру з утилізації кількох кораблів, які перебувають у небоєздатному стані. Серед кораблів і суден, які хочуть знищити, вказаний і підводний човен проєкту 641. І тут — найцікавіше. У складі російського ВМФ уже немає човнів проєкту 641, вони збереглися лише у флотах України, Індії, Лівії та Куби.

Тому це може бути єдина дизель-електрична субмарина ВМС ЗС України «Запоріжжя», яку підло захопили російські окупанти в Стрілецькій бухті Севастополя під час анексії Криму. На сайті держзакупівель РФ вказано, що підрядника зобов’яжуть утилізувати підводний човен до 10 листопада 2020-го.

Що ж, як бачимо, чергове дно Кремлем пробито. Крім того, виникає багато питань стосовно так званої небоєготовності «Запоріжжя», яку вирішили раптом утилізувати. Взагалі окупанти полюбляють говорити про «незадовільний» технічний стан захоплених у 2014-му кораблів, катерів і суден українського флоту. Розвінчуючи чергові міфи Кремля, треба зазначити, що човен ВМС України до анексії Криму Росією повністю завершив відновлення технічної готовності та вперше в історії національного військового флоту у 2012 році виконував практичні занурення на глибину на зовнішньому рейді Севастополя. Під час занурень екіпаж відпрацював виважування та кренування субмарини в підводному положенні. Перед цим він занурювався 18 років тому. Човен був на плаву, ходив самостійно без буксирів, успішно виконував, зважаючи на вік, навчально-бойові завдання безпосередньо в морі. Що з ним зробили окупанти, якщо його планують утилізувати, можна тільки здогадуватися. Швидше за все, системи життєдіяльності і механізми човна, які перебували на момент захоплення в працездатному стані, нахабно розікрали, не гребуючи нічим.

Увесь цей час, з початку окупації кримського півострова, на українському човні нібито ніс службу екіпаж Чорноморського флоту Росії. Наразі відомо, що акумуляторні батареї субмарини вже давно зняті з корпусу і їхня подальша доля невідома. Ці акумулятори, на які з українського бюджету витрачено значні фінансові ресурси ще у 2003 році, закупляли в грецької компанії Germanos S.A. Можливо, нині росіяни успішно «укомплектували» ними свої підводні човни ЧФ. Наприклад, «Алросу» або передали їх на Північний чи Тихоокеанський флот.

Натепер у російському полоні в Криму перебувають корвети «Тернопіль», «Луцьк», «Хмельницький», ракетний корвет «Придніпров’я», корабель управління «Славутич», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», морські тральщики «Чернігів» і «Черкаси», рятувальний буксир «Кременець» й інші кораблі, катери і судна забезпечення українських ВМС. В якому вони нині стані — питання риторичне…

Також окупанти не віддають і нові катери ВМС ЗС України «Бердянськ», «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу», цинічно захоплені під час нападу російських кораблів у Керченській протоці в листопаді 2018-го. До речі, ці кораблі Росія зобов’язана віддати відповідно до рішення Міжнародного Трибуналу ООН з морського права. Фактично, це рішення росіяни проігнорували.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини