ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ніч на позиції «Маруся»

22 Жовтня 2019
Ніч на позиції «Маруся»

Немов великий прожектор над донецьким степом підіймається місяць, освітлюючи все навкруги. Раптом тишу пронизують кулеметні черги. Командир опорного пункту «Маруся» Олександр з позивним «Довбуш» пильно вдивляється у нічну пітьму. Різка зміна обстановки насторожує бійців. Ми вирішили побути до ранку на передовій разом із нашими.

— Противник використовує гранатомети. Вечір розпочався за планом, — каже український захисник «Довбуш». — Наш опорник ворог обстрілює регулярно. Інколи бій триває по три-чотири години. Противник використовує стрілецьку зброю, кулемети, гранатомети, міномети, БМП. Спочатку кидають нам міну, а вслід за нею роблять сім-вісім пострілів.

Олександр

Олександр із сім’ї військового. У 2014-му йому було сімнадцять. Призватися до війська не зміг через юний вік. Намагався записатися до полку «Дніпро-1», втім там теж відмовили. Тож вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Перше бойове хрещення «Довбуша» відбулося неподалік Станиці Луганської. Нині в його підрозділі чимало молоді, в якої це перша ротація в район ООС. Однак кістяк підрозділу формують досвідчені бійці, за спинами яких не один рік війни на Донбасі. Ярослав із позивним «Фокс» — один із них.

— До війська призивався за мобілізацією у 2015 році. Воював у Зайцевому й звільнився. Рік «відпочивав» і зрозумів: цивільне життя не для мене. Тепер знову на передовій, — розповідає свою історію «Фокс».

Нещодавно у цьому підрозділі з’явився «перебіжчик» Джесі — пес породи хаскі.

Ярослав зі своїм вірним псом Джесі

— Спершу подумали, що до нас непрохані гості лізуть. Уже на позиції помітили собаку. Голодного та переляканого. Відразу почали ділитися з Джесі їжею. Втім хаскі однак на смітнику порпалася тривалий час. Мабуть, не відразу повірила, що люди бувають настільки добрими, — розповів Ярослав.

…На ранок бійці зауважили: ніч на позиції «Маруся» була однією з найтихіших. Уже наступної доби ворог знову показав свою підступність, відновивши обстріли.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Випробувано на собі