ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Не кожного невідомого солдата вдається ідентифікувати, а коли медальйон знайдено й розшифровано – це свято для слідопита

27 Жовтня 2019

Лише від початку жовтня учасники громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук», що діє на Житомирщині, знайшли та сприяли перепохованню понад 30 солдатів Другої світової війни. Тоді в оборонних боях та оточенні тільки на Поліссі загинули сотні тисяч вояків, більшість з яких досі вважають зниклими безвісти.

Цього місяця пошуковці чотири рази виїздили на розкопки на території Житомирської області: тричі до Новоград-Волинського й один раз – до Пулинського районів. У першому виїзді вдалося підняти на поверхню рештки бійця, біля якого також було знайдено флягу, протигаз, ложку та речовий мішок зразка 1939 року. На превеликий жаль, смертний медальйон виявився не закрученим, а тому порожнім. Бійця буде перепоховано як невідомого солдата.

Читайте також:
На Житомирщині пошуковці встановили місце масового поховання часів Другої світової

Під час другого виїзду слідопити знайшли останній прихисток одразу 17 червоноармійців. Як розповіли учасники ГО «ІПО «Пошук», які, до речі, також є учасниками АТО й гуманітарного проєкту «Евакуація 200», першого солдата вдалося знайти за сигналом металошукача завдяки тому, що після його загибелі йому в ноги поклали дві артилерійські гільзи калібру 122 мм. Розширюючи розкоп, пошуковці знайшли останки ще трьох воїнів, один з яких виявився командиром, попередньо – лейтенант.

Уже ближче до кінця дня металошукач видав сильний сигнал. Під час проведення розвідки слідопити зрозуміли, що натрапили на місце з масовим похованням солдатів. Роботи з ексгумації останків тривали і на другий день. Усього в ямі були рештки 13 вояків. Вони сильно постраждали від артилерійського вогню, оскільки мають дуже серйозні пошкодження. Біля солдатів було знайдено мильницю, фляги, каски СШ-39, протигази, ложки, а найголовніше – 7 медальйонів. Є велика надія, що їх удасться ідентифікувати.

Останки ще двох вояків знайдено 11 жовтня в Пулинському районі. Біля одного з них також знайшли протигаз, а біля другого – шолом СШ-39 та ложку. На жаль, медальйонів у них не було, тому вони назавжди залишаться невідомими.

Днями розкопки проводилися знову у Новоград-Волинському районі, і знову «Пошук» підняв на поверхню рештки 11 бійців, які полягли, захищаючи українську землю. Є й медальйони, й документи, а отже є надія встановити імена захисників!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України