ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Народжена та загартована в боях 14-та окрема механізована бригада тепер має почесне найменування імені князя Романа Великого

15 Жовтня 2019
Народжена та загартована в боях 14-та окрема механізована бригада тепер має почесне найменування імені князя Романа Великого

Можемо все, всюди, завжди! Бо наша мета – перемога! А шлях до цієї мети – вдосконалення і тренування! Наш принцип – своїх не залишай, ворогам не прощай! Вір у себе, і твоя зброя нехай буде частиною тебе самого! Наша сила в єдності – заради України! такий девіз має 14-та окрема механізована бригада. Віднедавна вона отримала почесне найменування імені князя Романа Великого.

Напередодні Дня захисника України за зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці Президент України підписав указ та присвоїв 14-й ОМБр почесне найменування. Роман Великий або Роман Мстиславич – засновник сильного Галицько-Волинського князівства і патріарх монаршого правлячого роду Романовичів. Уважався сучасниками наймогутнішим з усіх руських (давньоукраїнських) князів кінця XII – початку XIII століття, за що його називали Великим. Не дивно, що бригада отримала таке найменування, адже вона народжена на початку російсько-української війни та загартована в найзапекліших боях за кожний метр української землі.

Історія бригади

14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого – з’єднання Сухопутних військ ЗС України, дислокується у Володимирі-Волинському. За радянських часів це збройне формування носило назву 51-ї дивізії, яку згодом реформували у 51-шу окрему механізовану бригаду. Після трагічних подій під Іловайськом указом Президента знову переформована у 14-ту бригаду, що складалась із залишків розформованої 51-ї механізованої бригади й нових мобілізованих. Новостворена частина нагороди та почесні назви 51-ї бригади не успадкувала. За чисельністю більша за 51-шу бригаду, яка зі свого боку була найбільшою у складі Сухопутних військ України.
Бригада брала участь у звільненні Лисичанська, Сєверодонецька, Рубіжного, Мар’їнки, Красногорівки, боях за Савур-Могилу та поблизу Дебальцевого.
Нині 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого є військовою частиною, що перебуває на високому рівні боєготовності і спроможна давати відсіч агресорові. Командир бригади полковник Сергій Войченко каже, що особовий склад бригади добре підготовлений. Досвідчені й загартовані бійці передають бойовий досвід новачкам, які щороку поповнюють ряди підрозділу.

Цікаві факти з життя бригади

  • У вересні 2016 року напередодні свого професійного свята танкісти 14-ї ОМБр вибороли перше місце на міжвидовому конкурсі «Найкращий танковий взвод Збройних Сил України».
  • У 2017 році танкісти 14-ї механізованої бригади на модернізованих Т-64БВ уперше представляли Україну на Міжнародних танкових змаганнях країн-членів НАТО «Сильна Європа – 2017» (англ. Strong Europe Tank Challenge), які відбулися на полігоні Графенвер (нім. Grafenwöhr) у Німеччині.
  • У 2019 році у Володимирі-Волинському презентовано книгу про бригаду «51/14 — історія нескорених», яка розповідає про бойовий шлях бригади. У ній зібрано 100 історій-спогадів про життя військових, волонтерів і капеланів. Авторка книги Жанна Білоцька зазначила: основна мета проєкту – показати правдиву історію про військове з’єднання.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Timeline, Новини