ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ розглянув найболючіші питання Луганщини

25 Жовтня 2019
Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ розглянув найболючіші питання Луганщини

Сьогодні в місті Сєвєродонецьку відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, повідомляється на сайті Комітету.

Відкриваючи зібрання, голова Комітету Дмитро Лубінець поінформував учасників заходу, що в рамках проведення виїзних засідань народні депутати відвідали міста Маріуполь і Волноваху, село Широкине, КПВВ «Новотроїцьке»,  Красногорівку, КПВВ Станиця Луганська, м. Щастя, провели низку зустрічей у Сєвєродонецьку.

– Ми на власні очі побачили і почули про ті речі, які найбільше турбують як мешканців регіону, так і органи місцевої влади. Без сумніву, це допоможе нам визначити першочергові кроки своєї законодавчої діяльності, – зазначив Дмитро Лубінець. – На превеликий жаль, за шість років війни накопичилось безліч соціально-економічних та гуманітарних проблем, з якими щоденно стикаються громадяни по обидва боки лінії розмежування. Хочу запевнити, що Комітет серйозно налаштований на роботу в напрямку їх розв’язання.

Голова Луганської обласної державної адміністрації Віталій Комарницький розповів про стан справ щодо забезпечення прав осіб, постраждалих від збройного конфлікту, та окреслив головні проблеми соціально-економічного відновлення в Луганській області.

Під час обговорення Дмитро Лубінець звернув увагу на найгостріші проблеми регіону, зокрема стосовно  надзвичайної ситуації державного рівня на об’єктах ЛКСП «Лисичанськводоканал», внаслідок якої без водопостачання та водовідведення залишається близько 30 000 жителів міста Лисичанська; про закрите пологове відділення ЦМЛ імені Титова; школи та дитячі садочки.

Заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олексій Ілляшенко поінформував народних депутатів щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, зокрема про стан забезпечення їх житлом, а також про проблеми цивільного населення, яке мешкає вздовж лінії розмежування, відшкодування їм завданих збитків, розмінування територій, надання гуманітарної допомоги, інвестиції.

Учасники заходу обговорили питання стосовно відновлення і розвитку транспортної інфраструктури, неможливості цільового використання земель, проблеми оподаткування, заслухали інформацію про стан справ у медичній і освітній сферах, проблеми пенсійного і соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, обговорили наявні труднощі, пов’язані з видачею паспортних документів громадянам з тимчасово окупованих територій, реєстрації актів цивільного стану громадян, зокрема фактів народження та смерті осіб із непідконтрольних територій.

За підсумками обговорення члени Комітету ухвалили низку відповідних рішень.

Підготувала Тетяна Рубан

Стежте за нами в Instagram
Актуально