ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Молоде подружжя з Харківщини служитиме в ДШВ

30 Жовтня 2019
Молоде подружжя з Харківщини служитиме в ДШВ

Наповнити життя яскравими фарбами та робити щось дуже корисне вирішило молоде подружжя Валерія та Олександр К. На початку жовтня вони прийшли до Харківського обласного військового комісаріату з бажанням служити за контрактом та приєднатися до еліти Збройних Сил України – воїнів Десантно-штурмових військ.

Цього тижня хлопця разом із понад 100 новобранцями-контрактниками направили до навчального центру, щоб опанувати військову спеціальність. Валерія ж розпочне армійську службу за 10-15 днів із відправкою наступної команди призовників, до якої її вже включили.

– Стати десантником моя дитяча мрія і приємно, що моя друга половина розділить її зі мною, – розповідає Олександр. – Близько трьох місяців я навчатимусь військовій справі: бігатиму, стрілятиму та вперше в житті стрибну із парашутом. Мені 25 років та з 5 класу активно займаюся спортом. Тож фізичних навантажень не боюся. Головне, щоб знайшлися добрі друзі.

Дружину Олександра теж не лякають труднощі служби у ДШВ.

– Це було моє виважене та абсолютно продумане рішення, – зізнається Валерія К. – Можливо я трохи романтик, але зараз тверезо оцінила армійське майбутнє. До цього крутого повороту в житті ми із чоловіком  готові. Деякі наші спільні друзі, яких ми переконали в перспективності військової служби, зараз серйозно думають про носіння погонів.

А у харків’янки Ольги Бунчікової, яка також нещодавно розпочала службу за контрактом, дещо інша мотивація. В армії зараз служать її чоловік та син. На початку жовтня вона вирішила приєднатися до них.

– Наш глава сім’ї є військовим медиком і з 2016-го служить у бойовій частині. Наймолодший же в родині навчається на другому курсі Військового інституту Київського національного університету імені Шевченка. Щоб перестати постійно хвилюватися за них та бути, як кажуть, на одній хвилі, спочатку в навчальному центрі опаную спеціальність санінструктора, – розповіла жінка.

За словами військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, всього з початку 2019-го року в регіоні призвали служити за контрактом понад 1600 осіб. При цьому із травня поточного року  спостерігається велика кількість жінок, які бажають служити в українському війську.

– Цього року ми вже призвали понад 160 дівчат, – говорить офіцер. – Тобто кожна десята є представницею чарівної статі. Значний відсоток із них обіймуть такі бойові посади, як командир танка, механік-водій  БМП, навідник САУ, снайпер тощо. Ще на початку року на ці посади йшли лише чоловіки. Приємно, що харків’янок не лякають складні та відповідальні завдання в армії.

Також офіцер відзначив, що до райвійськкоматів дедалі більше приходить молодих людей.

–  У 2014-2015 роках середній вік новобранців-контрактників становив приблизно 45 років. Торік він уже коливався біля відміток 35-37, а в 2019-му ми підрахували, що цей показник склав 32-33 роки. Також із року в рік постійно збільшується відсоток хлопців та дівчат із вищою освітою. На жаль, дипломи цивільних вишів не допомогли знайти престижу роботу. В армії ж більшість із них бачать перспективу та чіткий кар’єрний зріст, –  підсумував  полковник Юрій Калгушкін.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Публікації, Служба за контрактом