ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Липова інвалідність», або Як на учасниках АТО заробили мільйони

24 Жовтня 2019
«Липова інвалідність», або Як на учасниках АТО заробили мільйони

Після надання інвалідності третьої групи, військові мали б отримувати одноразову грошову допомогу в розмірі понад 400 тисяч гривень та щомісячну пенсію. Проте одноразові  виплати осідали в кишенях шахраїв, адже учасники АТО під час оформлення документів передали їм реквізити своїх банківських рахунків і доступ до них. Люди навіть не здогадувалися, які суми надходили на їхні «електронні гаманці».

Підприємливих шахраїв, які оформляли «липову» інвалідність для учасників АТО та привласнювали їхні соціальні виплати, викрили співробітники відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (детективів) ГУНП в Тернопільській області спільно з працівниками Управління СБУ в  області та прокуратурою міста Тернополя, повідомляє Національна поліція в Тернопільській области.

Як повідомив начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (детективів)  Юрій Барабан, у шахрайській схемі кожен мав чітко розподілені ролі. Двоє мешканців Тернополя підшуковували учасників АТО і пропонували їм оформити інвалідність за станом здоров’я. Охочі знаходилися, адже це давало можливість їм щомісяця отримувати чималу пенсію.

Аферисти весь паперовий процес брали на себе. Від учасників АТО брали нотаріальну довіреність, щоб мати змогу здійснювати правочини від їхнього імені. Зацікавлені громадяни довіряли зловмисникам та діяли за їхніми вказівками: збирали необхідні документи, відкривали банківські рахунки.

Готовий пакет документів шахраї передавали своєму спільникові в Київ, який там через медзаклади оформлював довідки з «липовими» діагнозами. З підробленими документами учасники АТО проходили в Тернополі  медико-соціальну експертну комісію для встановлення інвалідності.

Довідково:  Після надання статусу інваліда, дані особи мали б отримувати одноразову грошову допомогу в розмірі понад 400 тисяч гривень та щомісячну пенсію. Проте одноразові  виплати осідали у кишенях шахраїв, адже учасники АТО під час оформлення документів передали їм реквізити своїх банківських рахунків і доступ до них. Люди навіть не здогадувалися, які суми надходили на їхні «електронні гаманці».

Наразі відомо про 15 осіб, які незаконним способом отримали статус інваліда, а їхні виплати присвоїли собі аферисти.

Під час обшуків у зловмисників вилучили гроші, документи, засоби зв’язку, банківські картки.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 3 статті 190 ККУ – шахрайство, вчинене у великих розмірах.

Санкція статті передбачає  позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Триває досудове розслідування.

Підготувала Наталія Ткачук

Читайте нас в Telegram
Новини, Публікації