ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Львівський Безпековий форум – 2019: чи вивчили ми уроки історії?

31 Жовтня 2019
Львівський Безпековий форум – 2019: чи вивчили ми уроки історії?

Саме таку назву мала перша панельна дискусія, модератором якої була Оксана Сироїд, народний депутат України VIII скликання, заступниця Голови Верховної Ради України, співзасновниця ЛБФ.

Під час дискусійного обговорення запрошені фахівці та експерти говорили про те, як географічні, історичні та культурні аспекти впливають на протистояння між Росією та Західною цивілізацією? Чого вчить нас новітня історія: дві світові війни, Голодомор в Україні, створення ЄС, падіння Берлінської стіни і СРСР, нові війни в Європі? Які ризики ігнорування чи знецінення історії для міжнародної архітектури безпеки?

— Сьогодні найдискусійніша тема в Україні — відведення військ від лінію фронту і обговорення «формули Штайнмаєра». Фокус обговорення є дуже коротким, але чи можемо ми проводити паралелі, не пізнавши попереднього досвіду? Сьогодні ми хочемо обговорити саме історичну складову, вивчення якої може допомогти нашій країні, — наголосила Оксана Сироїд.

Професор факультету політичних наук Києво-Могилянської академії, закордонний співробітник Інституту міжнародної політики, Інституту вищих міжнародних студій університету Джона Гопкінса (Україна / Велика Британія) Тарас Кузьо наголосив на тому, що нині Україні майже неможливо вирішити конфлікт із Росією, адже росіяни не визнають нашу державу.

— Більшість росіян переконані, що Україна і українці — це фейкові новини. Тому всі українці повинні бути розлюченими через це, адже нас вважають вигадкою. Ми повернулися до минулого, коли українців не вважали окремим народом. Але це не XIX століття. Якщо росіяни не зрозуміли Україну до 2014 року, то тепер вони ще менше це роблять. Ми повинні розуміти, що у 2024 році нічого не зміниться, адже Путін завжди керуватиме Росією, навіть якщо формально не буде президентом, і він не залишить України, бо він не визнає її країною, — зазначив він.

Радник наукової ради Центру нової стратегії (Румунія) Георг Магеру під час свого виступу наголосив на тому, наскільки важливим є вивчення історії для розвитку всіх країн світу.

— Україна, Молдова і Румунія дуже мало знають про нашу спільну історію, незважаючи на довгий спільний кордон і вихід до Чорного моря. Дипломати ставляться до історії як до сфери, яка потрібна лише фахівцям, а не до сфери, над якою потрібно працювати, — сказав Георг Магеру.

Радник Центру нової стратегії навів приклади різних періодів історії різних країн світу, які не зважали на історію, не досліджували її, тому це нанесло по них удар, «розчавило їх».

Водночас представник Університету MARCOS у Сан-Дієго (США / Іспанія) Ібрагім Аль-Марраші зосередив свою увагу на тому, як в історії використовували океани чи моря як зброю (що також намагається зробити Росія, захопивши Крим) та як охорона здоров’я країни впливає на її безпеку.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини