ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Крилата ракета «Онікс» – перший постріл у бік США?

1 Жовтня 2019
Крилата ракета «Онікс» – перший постріл у бік США?

25 вересня вперше над Тихим океаном в акваторії Чукотського моря російський береговий ракетний комплекс «Бастіон» здійснив запуск протикорабельної ракети «Онікс». Ракета подолала 350 кілометрів, із них 200 – над землею та, пролетівши над морем близько 150 км, уразила судно-мішень.

Берегові комплекси «Бастіон» у 2016 році отримала на озброєння 520-та окрема берегова ракетно-артилерійська бригада, дислокована на Камчатці. Російський комплекс є носієм розробленої у кінці 1970-х НПО «Стрела» протикорабельної ракети середньої дії П-800 «Онікс». На експорт ракета зі зменшеною дальністю лету (300 км проти 600 км) поставляється під назвою «Яхонт».

Довідка: береговий ракетний комплекс «Бастіон» прийнятий на озброєння РФ у 2010 році. Складається з 4 самохідних пускових установок із максимальним боєкомплектом 24 протикорабельні ракети. З 2015-го, після захоплення Криму, на окупованій українській території росіяни розгорнули три комплекси, один із них потім передислоковано у Сирію.

Військово-промислова корпорація «НПО машинобудування» (колишній ОКБ-52 В.Н.Чаломея) модернізувала майже 50-річну ракету й створила новий варіант морського базування «Онікс-М», як заявлено, з максимальною дальністю стрільби 800 км. Носії ракет на російському флоті – малі ракетні катери проєкту «Накат» і «Буян-М», корвети, фрегати, важкий атомний ракетний крейсер «Адмірал Нахімов» та субмарини. Для створення нової модифікації ракети застосовано сучасні матеріали й елементна база для зменшення ваги, і нове паливо (Децилин-М). Основні цілі «Онікса» – військово-морські угрупування й поодинокі кораблі в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії. Ракета летить комбінованою траєкторією: на першому етапі набирає висоту 10–14 км, на підльоті до цілі спускається до 15 метрів над поверхнею моря. Маса бойової частини – 300 кг. Російські військові вважають, що масове застосування ракет залпом до 50 пусків одночасно дозволить знищити авіаційну ударну групу. Зрозуміло, що мова йдеться, передусім, про флот НАТО. Але, як показав бойовий досвід застосування військ Альянсом, особливо США, на неподавлену і не знищену берегову оборону противника ніхто в бій свій флот не кидатиме.

Доки РФ заявляє про досить сумнівну дальність польоту «Онікса» в 800 км, США в 2009-му розробили протикорабельну ракету AGM – 158C LRASM (корпорація Lockheed Martin). На відміну від російського аналогу, американська ракета здатна уражати цілі на відстані 930 км. Зауважимо, що американський флот оснащений палубними літаками дальнього радіолокаційного виявлення цілей Grumman Е-2 Hawkeye. Літак здатен на значній відстані відслідкувати рух кораблів, літаків, крилатих ракет і оперативно передавати інформацію авіаційній ударній групі, а також виконувати роль командного пункту. Зважаючи на надпотужний флот США, протистояння йому в реальному бою тотожне добровільному самогубству.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України