ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Козацькому роду нема переводу!

14 Жовтня 2019
Козацькому роду нема переводу!

Зі святом Покрови збігається святкування Дня українського козацтва. Для козаків Богородиця Діва Марія була найбільшим значущим образом. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю – вважали заступницею і покровителькою. На Січі запорожці збудували церкву на її честь. До речі, саме цього дня козаки збирали Велику раду, де обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Запорожці настільки глибоко й щиро шанували образ Божої Матері й вірили в її силу, що навіть після того, як Катерина ІІ зруйнувала Запорізьку Січ, вони, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу. Рятуючись від постійних нападів сусідів та набігів кочовиків, чоловіки гуртувалися для захисту своїх земель. На цьому тлі виникло козацтво, утворилася Запорізька Січ, а згодом івласна держава – Гетьманщина.

У найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідного терену й оборонцем державницьких традицій України. Саме перший потужний спалах відродження нашої державності припав на Козацьку добу. На початку 17-го століття козаки наводили страху на сусідів, успішно громили турків-татарів на морі й повстали проти поляків, вимагаючи незалежності.

В Україні не знайдеться людини, яка не знала б про козаків. Козак у нашій культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї всього нашого народу.

Нині Кремль видає за «козаків» ряджених прихвостнів, крадучи українську історію. Та справжніми козаками сьогодні є мужні українські воїни, які боронять нашу державу від російського агресора на Донбасі.

Тож не скорилася ворогам Україна! Не перевелися іще козаки! Вони захищають свій ріднийкрай, як і багато століть тому.

2
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Timeline, Новини