ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Капелан – творець унікальних артоб’єктів

23 Жовтня 2019
Капелан – творець унікальних артоб’єктів

У межах проєкту «Артплатформа» про мистецькі витвори українських захисників, які боронять нас, АрміяInform продовжує цикл розповідей про фронтову культуру на передовій.

Отець Микола Мединський – священник Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Активний учасник Майдану. Від початку російської агресії на Сході займається духовною і патріотично-виховною роботою з воїнами. Крім цього, одним із завдань, яке він визначив для себе, є умиротворення бійців через заняття творчістю. Чи чули ви колись, щоб російські окупанти за лінією розмежування займались чимось подібним? Напевно, ні…

Як розповідає капелан, таке рішення прийшло до нього, коли із хлопцями на передовій вони почали створювати витвори, використовуючи те, що могли знайти в тих умовах. Моменти творчості допомагали забути про жорстокі будні війни. До того ж ще з семи років Микола Мединський займається художнім мистецтвом.

В одному зі своїх інтерв’ю капелан Микола зазначає, що фронтове мистецтво має значну цінність, але не тільки тому, що допомагає звитяжцям розслабитися, а й тому, що такі творіння рук несуть особливу інформацію, наповнену глибоким і сакральним змістом.

За час війни Микола Мединський створив багато унікальних робіт: глиняні тарілки з трипільськими розписами, розмальовані гільзи з символічними орнаментами, вироби з дерева, навіть осколки снарядів перетворив на справжні шедеври.

ukraine-art.jimdo.com, Свічка звитяги – гільза АГС (автоматичний гранатомет станковий) підібрана на бойових позиціях, залита натуральним воском і розписана спеціальною термофарбою, аналогічною емалі. Орнамент за трипільськими мотивами читається як «Жертва во ім’я Життя».

Серед експонатів також є дві унікальні ікони: «Я рани ваші взяв на себе» (пробита осколками ікона, знайдена воїнами під час риття окопу) і двохсотрічна ікона «Богородиця Єднання» (з 2015 року подорожує із капеланом на передовій). Всі ці роботи можна переглянути у Фронтовій робітні капелана Мединського, а деякі з них і придбати. Виручені від продажу робіт кошти спрямовують на діяльність капеланської служби в районі бойових дій.

Нагадаємо, що ви можете надсилати історії, фотографії про таланти й творчі доробки людей з передової до редакції АрміяInform на адресу press@armyinform.com.ua.

Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини