Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Генсек ООН зізнався в «дуже серйозній» фінансовій кризі організації

9 Жовтня 2019
Генсек ООН зізнався в «дуже серйозній» фінансовій кризі організації

На фото: Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у П’ятому («бюджетному») комітеті Генеральної асамблеї © UN Photo / Eskinder Debebe

8 жовтня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш представив проєкт бюджету організації на 2020 рік. Уперше в історії документ охоплює не два наступних роки, а лише один. Як видно із оприлюднених на сайті ООН зауважень до бюджету, Генсек зажадав 2,94 млрд доларів та розповів про «дуже серйозну» фінансову кризу, яку переживає Організація.

Гутерреш підкреслив, що програми та нові ініціативи ООН розширюються, але бюджет не збільшується. Серед важливих повідомлень глави Організації — інформація про скорочення 96 посад у Секретаріаті та виділення 644 млн доларів на роботу спеціальних політичних місій: наприклад, комісії з розслідування подій у М’янмі та Сирії або злочинів Ісламської держави.

Раніше АрміяInform повідомляла про те, що місія ООН із прав людини вимагає від Росії скасувати заборону Меджлісу.

Щодо переходи на однорічний бюджет Антоніу Гутерреш зауважив, що ООН переживає велику фінансову кризу. «Ми приймаємо рішення про виконання нинішнього дворічного бюджету не у відповідності зі встановленим графіком, а виходячи з наявності коштів», — підкреслив глава ООН. Він пояснив, що через економію доводиться скорочувати витрати, «заморожувати» вакантні посади, відмовлятися від відрядження співробітників, навіть якщо вони критично необхідні, та скасовувати інші заплановані заходи.

Керівник ООН побоюється, що країни-члени, приймаючи бюджет на наступний рік, будуть орієнтуватися на теперішній вимушений «економний режим».

— Прошу не скорочувати бюджет на 2020 рік, виходячи з минулих витрат. Це тільки погіршить і без того тривожну ситуацію, — підкреслив Генсек. — Натомість, наполегливо закликаю дозволити нам у майбутньому використовувати кошти, які не були витрачені з тієї простій причині, що їх просто не було в наявності.

***

АрміяInform нагадує, що бюджет Організації об’єднаних націй складається із внесків країн-членів, сума яких розраховується відповідно до обсягу економіки держави. Окремим бюджетом визначені також видатки на миротворчі операції.

***

Антоніу Гуттереш повідомив, що не всі країни вчасно платять свої членські внески. Наприклад, на сьогодні, коли рік практично добігає кінця, бюджет отримав лише 70 відсотків передбачених надходжень. За інформацією Секретаріату ООН, свої фінансові зобов’язання виконали лише 129 з 193 країн. Тільки за підсумками жовтня в ООН недорахуються 600 млн доларів.

Унаслідок такого стану фінансування керівництво ООН вимушене перерозподіляти наявні кошти, зокрема, «позичаючи» гроші, передбачені на миротворчі операції. Але, як підкреслив Антоніу Гутерреш, сьогодні й це джерело готівки практично вичерпалося.

— У цьому місяці ми зіткнемося з найглибшою фінансовою кризою за останнє десятиліття, — заявив Генсек. — Ми ризикуємо повністю вичерпати запаси готівки, передбачені для миротворчих операцій, а в листопаді нам буде нічим платити зарплату.

Нагадаємо, що за 2019 рік загинуло дев’ятнадцять миротворців ООН.

Генеральний секретар ООН перелічив ще кілька прикладів проблемних фінансових питань і на закінчення свого виступу в П’ятому комітеті закликав усі країни-члени Організації вчасно і повною мірою виплачувати свої членські внески.

Раніше, у вересні, Президент України під час візиту на Генасамблею ООН висловив кілька важливіших меседжів.

Підготував Олександр Козубенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України