ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Генсек НАТО: «Ми не хочемо нової гонки озброєнь, але…»

25 Жовтня 2019

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попереджає, що в Альянсі не хочуть нової гонки озброєнь, але змушені реагувати на розміщення Росією ядерних ракет в Європі.

Як повідомляє УНІАН, про це Столтенберг заявив на пресконференції у Брюсселі після завершення першого дня дводенного засідання міністрів оборони країн-членів Організації Північноатлантичного договору.

«Схоже все, що говорить про припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, є аргументом для збільшення витрат на оборону, оскільки більша частина російських ракет з ядерним потенціалом в Європі здатна за лічені хвилини досягнути європейських міст, що просто збільшує невизначеність і непередбачуваність, з якими стикаються члени НАТО», — наголосив Столтенберг.

У зв’язку з цим Генсек сказав, що Альянс почав реагувати на появу більшої кількості російських ракет через приведення до вищого ступеня боєготовності сил Організації і розміщення боєздатних груп на східному рубежі Альянсу. Також він додав, що члени НАТО почали більше інвестувати в оборону.

«Але, як я наголошував неодноразово, ми не хочемо нової гонки озброєнь і не хочемо нової холодної війни. Ми прагнемо кращих відносин із нашим сусідом Росією, включаючи ефективний режим контролю над озброєннями», — сказав Столтенберг.

Нагадаємо, що 2 серпня 2019-го завершилася процедура виходу США з Договору 1981 року Про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, внаслідок чого ця угода припинила свою дію.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України