ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Генерал США у відставці Бен Ходжес: на оперативному рівні найбільші небезпеки для України в акваторіях Чорного й Азовського морів

31 Жовтня 2019, 14:31
Генерал США у відставці Бен Ходжес: на оперативному рівні найбільші небезпеки для України в акваторіях Чорного й Азовського морів

Один із спікерів та співзасновник Львівського Безпекового форуму, колишній командувач угрупованням Сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, відповідаючи на запитання про те, яким є найнебезпечніший сценарій для України на Сході, підкреслив, що зі стратегічної точки зору Кремль нині має нульовий інтерес до мирного вирішення ситуації, де б не було збережено Крим, а також не було порушено суверенітет України.

– З точки зору стратегії, найбільшою небезпекою є те, що Захід перестане тиснути на Кремль. І змушувати російську федерацію дотримуватись домовленостей, дозволяти працювати ОБСЄ. Те, що ми сьогодні говоримо про «формулу Штайнмаєра», накладає особливу відповідальність на Німеччину. Адже Штайнмаєр спочатку був міністром закордонних справ. Тепер він президент Федеральної республіки. А тому саме вони повинні натиснути, і привести Росію до відповідальності. Бо інакше, це мильна бульбашка, а не формула, – підкреслив спікер львівського Безпекового форуму Бен Ходжес.

Говорячи про небезпеки на оперативному рівні, він звернув увагу на ситуацію в басейні Чорного та Азовського морів.

– Я вважаю, що для України найбільш небезпечними є морські виклики. Зокрема з боку російського чорноморського флоту, який може спробувати створювати небезпеку для Одеси. Тиснути далі на берегову лінію України і перешкоджати торгівлі. Тому Україна разом із своїми сусідами. Зокрема Румунією, Грузією а також морськими силами країн НАТО  повинні забезпечити і зберегти свободу навігації в Чорному морі. Країни Заходу до того ж повинні допомогти зупинити такі незаконні дії, як захоплення українських суден чи створення закритих для судноплавства зон.

Представник США також підкреслив, що останнім часом в українському суспільстві спостерігається певна втрата стійкості. Інформаційні атаки Кремля, спрямовані на переконання суспільства, що в Україні відбувається внутрішній конфлікт, що військових РФ не має на Донбасі й тому подібне.

–  Для того, щоби захиститись від таких загроз, у мене є декілька порад. Насамперед – це чесні та агресивні ЗМІ, які готові закликати своїх лідерів та державні інституції до відповідальності. Другий пункт – чесна судова система, яка б працювала виключно на основі верховенства права. Третє: Верховна Рад України повинна збільшити прозорість і зрозумілість того, як витрачаються кошти на безпеку. Тому що громадяни країни повинні знати, що їхні гроші йдуть безпосередньо на екіпірування армії, її навчання та підвищення можливостей виживання воїнів. Адже втрата впевненості громадян у своєму уряді, у своїй армії просто зіграє на руку Росії, яка намагається якомога більше роз’єднати українське суспільство.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини