ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Форма для жінок – досі болюче питання

31 Жовтня 2019
Форма для жінок – досі болюче питання

Жіночий однострій вдосконалюють і тестують упродовж двох років. Цього року Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України планує закінчити й довершити технічну документацію. Суто жіночими будуть – сорочка, кітель, штани та спідниця, а також головний убір, взуття двох типів та краватка.

Про це на брифінгу в Інформаційному агентстві АрміяInform розповів начальник відділу розробки речового майна – заступник начальника управління розвитку речового майна Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ підполковник Василь Саковець.

За словами офіцера, до однострою планують додати пальто жіночого крою. Адже нині їх закуповують тільки за індивідуальним пошивом. А поки ж технічна документація передбачає унісекс. Крім того, в Управлінні триває розробка плаща для офіцерського складу, зокрема, і для жінок та куртки повсякденної зимової.

Ще у 2015 році Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України передбачало можливість окремої закупівлі курток і брюк жіночого літнього польового костюма… через їх особливу антропометрію. Але на той час потужностей з виробництва єдиного типу тканини на території України не існувало. Тому штани могли шити з однієї тканини, а кітель – з іншої. Та й кольорова гама могла відрізнятись. Тож упродовж останніх років закупівля відбувається тільки комплектом, через зручність логістики.

У новому комплекті жіночого однострою хочуть використовувати типову тканину для польового комплекту й іншу за складом – у комплекті для бойових умов. Тобто це будуть інші кітелі, схожі на чоловічі, але за рахунок іншого розташування нагрудних кишень вони стануть зручнішими саме для жінок.

Технічна документація на літній польовий костюм для жінок буде готовою до червня 2020 року. І це одразу дасть змогу на його закупівлю.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини