ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Фактор свободи» знімає радянські ярлики з нашої історії

15 Жовтня 2019
«Фактор свободи» знімає радянські ярлики з нашої історії

В Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилася 11-та пересувна виставка «Фактор свободи», мета якої – розповісти сучасним українцям якомога більше про тих, хто в минулі сторіччя стояв перед виборов — чи бути незалежній Україні.

На 2019 рік припали три ювілеї — Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Біографія цих постатей дуже різна, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Герої виставки жили в складні часи й ухвалювали складні рішення. Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями.

У експозиціях «Фактор свободи» йдеться про виклики, які стояли перед Україною у ті часи, та про відповіді відомих історичних постатей на ці виклики, про те, як сучасна армія вшановує традиції своїх попередників. Зокрема разом із Мазепою, Петлюрою та Бандерою уособленням свободи і готовності боротися за неї до кінця став і зірка Паризької опери Василь Сліпак, який пішов добровольцем на російсько-українську війну і загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року.

Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з Центром дослідження визвольного руху.

– Інформаційно-просвітницькі банери, представлені на виставці, розповідають про ідентифікацію українського руху в різні часи. Вони дуже інформативні, достатньо сучасні. І розраховані передусім на нашу теперішню молодь. Тому експозицію побудували таким чином, щоб вона була їм зрозуміла: місця їхнього перебування у вигляді геолокацій, своєрідні переписки між героями, інформація про них як сторінка в соцмережах. У кожному профілі є дані про освіту, музичні та літературні уподобання, кількість друзів, фотографії родичів. В акаунтах багато пояснюється – те, якими вони були людьми, про їхні сім’ї та політичні погляди, плюси і мінуси їхніх ключових рішень, – зазначає заступник директора музею Юрій Слюсар.

За його словами, тривалий час в суспільстві існують різні ярлики – мазепинці, петлюрівці, бандерівці. Тому важливо, що ця виставка дає змогу кожному відвідувачу дізнатись більше про цих людей і надати власну оцінку цим постатям.

Експозицію в Одесі можна відвідати до 24 жовтня, а з  30 жовтня  2019 року по 27 січня 2021 року вона буде показана у  районах Одеської області.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
MilitaryArt