ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

До кінця 2020 року військо повністю перейде на планування на основі спроможностей

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Жовтня 2019, 13:15

При цьому горизонт планування піднімається на більше як п’ять років. До речі, в західних країнах зі сталою економікою це понад 10 років.

Про це під час брифінгу в Інформагентстві АрміяInform розповів заступник директора – начальник управління стратегічного планування розвитку спроможностей Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва полковник Олександр Буняк.

Планування на основі спроможностей є одним із основних методів оборонного планування, що застосовують більшість країн Альянсу.

Цей метод планування базується на імовірних сценаріях розвитку кризових ситуацій на довгострокову перспективу та дозволяє здійснювати планування розвитку спроможностей сил оборони для ефективного виконання завдань у майбутніх операціях. Він враховує реальні та потенційні загрози як військового, так і невійськового характеру, а також весь обсяг ресурсів, який може бути виділений для того, щоб сформувати оптимальний набір спроможностей.

 Відмінність методу планування на основі спроможностей полягає в його системності, універсальності та можливості здійснювати планування на перспективу. При застосуванні цього методу основна увага зосереджується не на створенні нових організаційних структур на противагу відповідному бойовому потенціалу противника, а на розвитку спроможностей для виконання визначених завдань у найбільш ефективний спосіб. Спочатку відповідаємо на питання, що ми хочемо в майбутньому здійснити, на що мають бути здатними Збройні Сили та якого ефекту повинні досягти.

‒ Такий підхід дав змогу країнам Альянсу перейти до концепції розвитку сил оборони за принципом «ефективність на противагу кількості», ‒ зазначив полковник Олександр Буняк.

Планування на спроможностях оперує певною кількістю сценаріїв, як правило, від трьох до семи. Горизонт планування піднімається на більше як п’ять років, а в західних країнах зі сталою економікою це понад 10 років. Під час опрацювання та моделювання сценаріїв необхідно передбачити весь спектр загроз та викликів. Це дуже важливо, адже, як можна побачити нині, сценарії кризових ситуацій має гібридний характер, коли застосовують весь комплекс інструментів: інформаційних, дипломатичних, економічних, політичних, соціальних та військових тощо.

‒ Процес створення нових спроможностей та їх носіїв, в першу чергу систем озброєння, необхідних у майбутніх операціях для реагування на загрози є довготривалим. Досвід свідчить, що для того, щоб завжди мати сучасне та ефективне озброєння, його постачання (оновлення) повинно становити не менше 7‒8% щороку. Відповідно, повний цикл оновлення ОВТ становить не менш ніж 10‒12 років, ‒ каже полковник Олександр Буняк.

Звісно, для цього потрібні серйозні ресурси, які держава має виділити, при цьому дбаючи про підтримку та розвиток інших сфер життєдіяльності та суспільного життя. Тому й планування відбувається на такий значний термін. Адже деякі зразки озброєння та військової техніки є високотехнологічними та надзвичайно вартісними (системи ППО, літаки, кораблі тощо). Їх неможливо створити або придбати за один бюджетний рік, навіть за два‒три роки.

Також треба сказати, що таке спроможність.

Спроможність – це здатність організаційних структур Збройних Сил виконувати завдання (забезпечувати досягнення визначених військових цілей) за певних умов обстановки, ресурсного забезпечення та відповідно до встановлених стандартів. Носіями спроможностей є: по-перше ‒ з’єднання, військові частини та підрозділи, по-друге – органи військового управління, по-третє – окремі високотехнологічні засоби (ракетні комплекси та комплекси ППО, безпілотні авіаційні комплекси, літаки, кораблі тощо), по-четверте – системи автоматизації управління військами (автоматизованого управління військами, обміну даними розвідки та обстановки, оповіщення, захисту інформації, що включають відповідне обладнання та програмне забезпечення).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
ППО та боєприпаси: Нідерланди надають понад €200 млн для України

ППО та боєприпаси: Нідерланди надають понад €200 млн для України

Нідерланди нададуть понад 200 мільйонів євро на ініціативи щодо швидкого постачання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони та артилерійських снарядів.

Володимир Зеленський у Дніпрі: Працюємо заради додаткових систем ППО

Володимир Зеленський у Дніпрі: Працюємо заради додаткових систем ППО

Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо ситуації в Дніпропетровській області, захисту Дніпра, усіх міст і громад регіону.

Наша авіація ліквідувала ворожий пункт управління

Наша авіація ліквідувала ворожий пункт управління

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

НАТО готується відправити в Україну нові системи ППО — Єнс Столтенберг

НАТО готується відправити в Україну нові системи ППО — Єнс Столтенберг

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що Рада Україна-НАТО погодилася направити Києву додаткові засоби протиповітряної оборони.

На фронті за добу 79 боєзіткнень, третина з яких на Авдіївському напрямку

На фронті за добу 79 боєзіткнень, третина з яких на Авдіївському напрямку

Протягом доби зафіксовано 79 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 25 ракетних та 52 авіаційних удари, здійснив 42 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Над Одещиною збили чотири розвідувальні дрони росіян

Над Одещиною збили чотири розвідувальні дрони росіян

Сьогодні воїни ПВК «Південь» збили 4 російські розвідувальні БПЛА «Орлан-10».

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Технік із системного адміністрування

від 21000 до 51000 грн

Чернігів

Чернігівський зональний відділ ВСП

Військова служба

від 50100 до 130100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Такелажник, військовослужбовець

від 21000 до 22000 грн

Київ, Київська область

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Сапер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область