ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Данці активно тренують українських інструкторів у міжвидовому центрі підготовки підрозділів у Миколаєві

4 Жовтня 2019
Данці активно тренують українських інструкторів у міжвидовому центрі підготовки підрозділів у Миколаєві

Делегація Збройних сил Королівства Данія на чолі з командувачем Королівських сухопутних військ генерал-майором Мікаелем Анкером Лоллесгаардом здійснила візит до Міжвидового центру підготовки підрозділів. Мета візиту — ознайомлення з діяльністю та умовами перебування данських військових інструкторів, які в рамках британської операції «Орбітал» беруть участь у підготовці військовослужбовців однієї з окремих бригад оперативного командування «Південь».

— Я хочу побачити, як саме відбувається підготовка, мені цікаво, що і як ми тут робимо, чи робимо правильно, можливо зможемо покращити нашу допомогу. Я вважаю, що наше співробітництво постійно поліпшується, прикладом цього є успішна робота в рамках таких операцій як Unifier та «Орбітал», — зазначив генерал-майор Мікаель Анкер Лоллесгаард.

Також данський генерал підкреслив, що постійно стежить за ситуацією в Україні. Він відзначив той колосальний прогрес, якого українські військові змогли досягти. А втім, російська агресія триває, і Збройні Сили України мають відповісти ще на багато викликів і загроз.

Слід зазначити, що у складі делегації був і командир навчально-тренувальної місії «Орбітал» полковник Майкл Веймут. Він, зокрема, зазначив, що данці раді сьогодні допомагати українським військовим і нині вони тут, щоб переконатися, що українські військові отримують усе потрібне в рамках операції «Орбітал».

— Ми розуміємо, що всі бригади не можуть пройти колективну підготовку на Яворівському полігоні. Тому зосереджуємо наші зусилля на підготовці українських інструкторів, які б могли надалі тренувати свої підрозділи, — сказав полковник Майкл Веймут. — Також ми хочемо дізнатися, наскільки влаштовують українську сторону ті види підготовки, які ми сьогодні надаємо, можливо є якісь рекомендації та побажання, щоб зробити наше співробітництво у цій сфері ефективнішим і кориснішим.

Усього військовослужбовці окремої бригади освоять пакет із 9 курсів. Зокрема це підготовка молодших сержантів, головних сержантів та командирів взводів, підготовка командирів відділень, базова піхотна підготовка, підготовка командирів відділень розвідки, контрснайперська боротьба, протидія вибуховим пристроям, поглиблений курс тактичної медицини та загальний курс штабного планування.

— Наразі триває вже другий тиждень підготовки особового складу з курсів, які були нам надані, — говорить заступник командира бригади полковник Олексій Сиротенко. — Можу з певністю сказати, що ці курси дуже корисні для наших військовослужбовців. Позитивний момент у тому, що особовий склад набуває тих необхідних навичок, які ми не мали змоги отримати в Збройних Силах України. Водночас наші військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях на Донбасі, також діляться своїм досвідом.

Слід зазначити, що ці курси входять до комплексу заходів щодо підготовки підрозділів до виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

— Ми розуміємо, що Україна нині перебуває, так би мовити, на передньому краю боротьби з Російською Федерацією, тому ми беремо все, чого можемо навчитися від вас, для того, щоб унести корективи до власної програми підготовки. Насамперед нас цікавить, як треба поводитися з місцевим населенням під час проведення бойових дій такого типу, також важлива інформаційна складова, а ще дуже корисним є досвід проведення бойових дій в умовах обмеженого логістичного забезпечення, — сказав командир групи британських і данських інструкторів Різ Кортні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Новини