ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бути викривачем корупції стане безпечно, доступно і навіть… вигідно!

18 Жовтня 2019
Бути викривачем корупції стане безпечно, доступно і навіть… вигідно!

Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про запобігання корупції», який заохочує та унормовує діяльність викривачів корупції, повідомляє АрміяInform.

Згідно з новоприйнятим законом, повідомлення про корупційні злочини можна буде подавати анонімно. За незаконне розкриття даних викривача передбачено відповідальність.

Сигнали викривачів підлягають розгляду, якщо вони стосуються конкретного посадовця, а також містять дані, які можна перевірити. Уповноважені органи зобов’язані впродовж не більш ніж 15 днів з дня отримання повідомлення про корупцію перевірити його. Якщо у цей термін неможливо це зробити, розгляд продовжується до 30 днів. Викривачеві надається докладна письмова відповідь із результатами перевірки.

Закон гарантує право викривачів на винагороду. Уточнюється, що її виплачуватимуть, якщо хабар або нанесений державі збиток у 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб (з 1 грудня — це 2102 гривень). Тобто фактично перевищує 10 млн гривень. У такому разі розмір винагороди визначає суд у межах 10% від хабара або завданої шкоди. Водночас цей «гонорар» не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат — 12,5 млн гривень. Зазначимо: закон допускає розподіл винагороди, якщо інформацію подали кілька викривачів. Тоді суми розподілятимуть залежно від важливості наданих даних.

Винагороду не виплачують тим, хто повідомив про корупцію у межах угоди зі слідством або є учасником такого злочину. Також виплати не отримають ті, хто скористався опцією викривача, маючи можливість повідомити про корупцію офіційно в рамках службових повноважень.

Водночас закон звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції. Крім того, такі повідомлення не розглядатимуть як порушення конфіденційності, передбаченої трудовим договором або контрактом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини