ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Більшість українців – проти «особливого статусу» для Донбасу. Соціологічне дослідження

12 Жовтня 2019
Більшість українців – проти «особливого статусу» для Донбасу. Соціологічне дослідження

Говорячи про політичне майбутнє так званих «ДНР» і «ЛНР», більшість громадян України – 56% – висловлюються за те, щоб території ОРДЛО повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих самих умовах, що були до війни 2014 року. Така сама кількість українців – проти «особливого статусу» ОРДЛО.

Такими є результати всеукраїнського опитування, проведеного 4−9 жовтня соціологічною групою Центру Разумкова.

Відповідно до цього дослідження, 13,5% громадян — за те, щоб сепаратистські території під контролем України отримали більше незалежності від Києва.

Лише 10% — погоджуються, щоб ОРДО і ОРЛО утворили автономію у складі України; 3% — щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами; 3% — щоб вони увійшли до складу Російської Федерації.

Більшість респондентів (56%) виступають проти надання і закріплення в Конституції «особливого статусу» окремих територій Донецької та Луганської областей. Підтримують це лише 26% опитаних.

Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою: 63% її не підтримують, «за» — 17%.

Також переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі: амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують − 59%, підтримують — 18%), відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують −  59%, підтримують — 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують − 56%, підтримують — 29,5%), відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують − 54%, підтримують — 25%).

Що стосується загальної оцінки подій, то 40% респондентів вважають, що на Сході України відбувається війна між Україною і Росією, ще 20% — що відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією.

15% поділяють думку, що на Cході відбувається громадянська війна — конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими громадянами України, 7% — війна між Росією і США, і лише 7% — що це боротьба за незалежність «Донецької…» та «Луганської народних республік».

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% опитаних. Проти цього виступає більшість українців – 52%.

Разом із тим, лише 12% підтримали б відокремлення територій, зайнятих «ДНР» і «ЛНР», від України (не підтримують — 73%).

І лише 10% підтримали б визнання Криму російською територією в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують — 70%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України