ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бій на мішках, «похід» за сіллю та козацький куліш

12 Жовтня 2019
Бій на мішках, «похід» за сіллю та козацький куліш

У Військово-морському ліцеї імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного до Свята Покрови і Дня захисника України провели традиційні щорічні змагання «Козацькі ігри».

− Це вже 13-ті «Козацькі ігри». Цього року вони особливі, адже проводяться лише для вихованців ліцею, − розповідає організатор заходу, заслужений працівник культури України Ірина Павліщева. − Наші ігри відрізняються від подібних проеєктів тим, що до них включені не тільки спортивні змагання, які побудовані на історично достовірних фактах тренувань у козацьких куренях, а й конкурси на знання історії та культури українського козацтва.

 До речі, саме Ірина була засновником та режисером перших «Козацьких ігор» серед військовослужбовців нашого флоту в Севастополі у 2006 році. І впродовж 2006−2013 років вихованці Військово-морського ліцею виборювали на них призові місця. Із переїздом до Одеси у цьому військовому закладі відновили змагання юних козаків.

Козацьке свято у ліцеї, як і годиться, проходило гучно та весело. Конкурсанти у кілька турів показували свою силу та влучність, зокрема стріляли по «соняшниках» із пневматичної зброї, ходили в «похід» по сіль, кидали колоди та вправлялися на влучність у стрільбі з лука. А під час інтелектуальних завдань учасники розгадували «козацький» кросворд, перевіряючи свої знання з термінології запорожців.

За звання найспритніших, найвправніших та найсильніших нащадків славних козаків змагалися 8 команд по 10 чоловік у кожній. До речі, до чоловічої забави долучили й дівчат. Хоча їх відправили на польову «кухню», вони не образилися, адже розуміють, що хлопці, як і годиться справжнім козакам,  просто бережуть своїх тендітних подруг.

Варто зазначити, що найгарячіше було саме на «кухні». Адже ліцеїсти готували на вогнищі справжній козацький куліш зі шкварками. І хоча не всі учасники мали навички приготування страв на вогні, проте страва вийшла надзвичайно смачною у кожної команди, що значно ускладнило завдання журі обрати переможця.

− «Козацькі ігри» мають важливе значення для патріотичного виховання молоді, − зазначив заступник начальника Військово-морського ліцею з навчальної роботи капітан 2 рангу Сергій Плехун. − Такого роду змагання не лише дають змогу відчути дух і силу наших пращурів, опанувати їхні звичаї, традиції і ритуали, а ще й згуртовують, мотивують майбутніх захисників країни гартувати як тіло, так і волю.

По завершенню свята на переможців очікували кубки та солодкі подарунки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини