ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Безбар’єрний басейн: мрія чи реальність?

23 Жовтня 2019
Безбар’єрний басейн: мрія чи реальність?

Такий вигляд має бути у басейну для реабілітації поранених. 

Під час нещодавнього пресмарафону, відповідаючи на запитання про те, що в паралімпійській спільноті з’явилася інформація про ймовірні зміни, Президент Володимир Зеленський зазначив, що готовий повністю підтримати паралімпійців і не допустить погіршення стану паралімпізму в Україні. «Ми визнаємо всі перемоги, розуміємо, як це складно і які ви молодці», — резюмував Володимир Зеленський.

Коментуючи позицію Президента, народний депутат України Георгій Мазурашу зазначив, що «цивілізований світ ставиться до паралімпійського руху як до можливості соціалізації знедолених людей із фізичними обмеженнями, а у нас фахівці зрозуміли, що на цьому можна добряче зіграти, бути “попереду планети всієї” і перетворили паралімпійський спорт на спорт вищих досягнень…»

Позиція народного обранця викликала обурення серед спортсменів-паралімпійців. Крім того, пан Мазурашу не погоджується, що фінансування паралімпійського спорту повинно бути на рівні олімпійських видів. Та народний обранець, мабуть, не знайомий з тими труднощами, які доводиться долати спортсменам з ознаками інвалідності, скільки сили і волі потрібно, аби вони повірили, що зі своїми проблемами здатні стати кращими!

Про інваспорт і реабілітацію військовослужбовців, які зазнали поранень під час бойових дій, зайшла розмова кореспондента АрміяInform з уповноваженим Президента України у справах реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком. Зокрема говорили про те, що басейнів, придатних для занять осіб з інвалідністю в Україні обмаль. Нашим спортсменам, які виступають у міжнародних змаганнях у паралімпійському стилі Invictus Games, навіть ніде повноцінно готуватися. Жоден басейн не має повної доступності й інклюзивності для занять паралімпійців плаванням.

— Чи не єдиний центр нейрореабілітації, де є можливість нашим пораненим бійцям користатися басейном з підйомником, розташований у селищі міського типу Клевань на Рівненщині, — зазначив Вадим Свириденко. — Центр передбачений для учасників бойових дій із наслідками важких черепно-мозкових і спинальних травм, які потребують довготривалого лікування й реабілітації.

Підйомник у басейні — мрія кожної людини з ознаками інвалідності

За словами Вадима Свириденка, Україні вкрай важливо мати басейн як для реабілітаційних процедур, так і для змагань паралімпійців. Учасники команди Invictus Games і спортсмени Паралімпійської збірної на це заслужили.

— У США мені пощастило побувати в такому басейні, де людина з ознаками інвалідності може потрапити у ванну басейну трьома шляхами, — розповів Свириденко. — Саме у басейні у Вашингтоні я подолав на воді свої перші 50 метрів. Але доти не вірив у те, що вже колись плаватиму. Мати такий басейн в Україні — моя мрія і мрія багатьох поранених побратимів та спортсменів.

Вадим Свириденко погодився: столичні басейни «Чайка» та «Локомотив», які довгі роки стоять занедбаними, доцільно реконструювати й адаптувати для реабілітаційних занять і спортивних змагань людей з інвалідністю.

— Доступність має бути вищого рівня, щоб людина на візку без сторонньої допомоги заїхала до оздоровчого комплексу і самостійно рухалась усередині, — сказав пан Свириденко. — Якщо таку людину носять на руках, яка ж це психологічна і фізична реабілітація? Маю рішучість докласти всіх зусиль, аби значно зрушити цю проблему в країні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація, Спорт