ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Армія США отримала на тестування «Лазерний багі»

26 Жовтня 2019
Армія США отримала на тестування «Лазерний багі»

Збройні сили США продовжують створювати комплексний захист від безпілотників. Нещодавно пресслужба компанії Raytheon оголосила, що американським військово-повітряним силам передано першу систему High-Energy Laser Weapon System (HELWS).

HELWS складається з твердотілого бойового лазера, системи виявлення цілей і високопродуктивного генератора, встановлених на автомобіль-багі Polaris MRZR. Система з допомогою електрооптичних та інфрачервоних датчиків дає змогу в автоматичному режимі виявляти, супроводжувати і знищувати безпілотні літальні апарати з допомогою лазера. Під час випробувань вона вже записала на свій рахунок дрони різних типів, а також мінометні снаряди. Весь процес знищення цілі займає кілька секунд.

За даними Raytheon, система може живитися від стандартної 220 В розетки і здійснює десятки (точну кількість не уточнюють) лазерних пострілів за один заряд. До того ж пристрій здатний працювати в парі з генератором, якщо має перебувати в польових умовах тривалий період.

Закуповують HELWS у межах програми Maneuver Fires Integrated Experiment (MFIX), за результатами якої Міноборони США планує забезпечити війська ефективними і недорогими засобами боротьби з невеликими літальними апаратами. Цього року Raytheon уже отримав контракт у $23,8 млн на будівництво двох HELWS та контракт на $16 млн на мікрохвильову систему Phaser (https://armyinform.com.ua/2019/08/mikrohvylova-zbroya-proty-bezpilotnykiv/).

Упродовж наступного року ВПС США практично випробують ці системи озброєнь. Якщо тестова експлуатація буде успішною, то HELWS і Phaser підуть у серію.

Про напрацювання в боротьбі з невеликими БПЛА від турецьких зброярів ми недавно писали: https://armyinform.com.ua/2019/10/alka-novynka-tureczkoyi-kompaniyi-roketsan/

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини світу та України, Озброєння та техніка