ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американська армія готується до переходу на GPS нового покоління

30 Жовтня 2019
GPS III SV03 Integrated

Життя сучасної людини все частіше стає залежним від технології системи глобального позиціонування. Нині всі ми користуємося другим поколінням GPS. Система ця доволі непогано визначає місцерозташування для цивільних пристроїв із похибкою від 3 до 10 метрів і працює майже без збоїв. Це досягається роботою понад тридцяти GPS-супутників, які інколи замінюють новими, адже термін їхньої служби сягає 7,5–10 років. Але досконалість не має меж: система третього покоління обіцяє набагато кращі можливості.

ВПС США нещодавно провели успішне тестове підключення наземної станції управління до першого супутника GPS III, який відправили на орбіту ще торік у грудні. Це дало змогу провести попередню перевірку працездатності системи.

Нові супутники GPS III мають поступово замінити застарілі. Вони втричі точніші й увосьмеро кращі за нинішню систему завдяки поліпшеним можливостям проти перешкод, що дасть сигналу можливість краще проходити крізь товсті бетонні стіни й інші перепони. Для військових потреб точність очікують відповідно ще вищою. Також нові супутники мають ліпші спроможності боротьби з перешкодами порівняно з попередніми апаратами.

Ці супутники відправлятимуть новий цивільний сигнал L1C, який робить їх першим супутником GPS, що транслює сумісний сигнал з іншими міжнародними глобальними навігаційними системами, такими як Galileo. Тим самим це покращує зв’язок для цивільних користувачів. Також усі такі супутники мають підтверджену сумісність із сателітами GPS, що вже існують.

Вироблятиме такі сателіти корпорація Lockheed Martin. Вартість одного супутника — $577 млн, термін експлуатації — 15 років.

Але слід пам’ятати, що GPS — це передусім військова технологія. Отже, судячи з усього, GPS третього покоління принесе багато корисного не тільки у життя звичайних користувачів, а й у військову царину.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Інфографіка, Новини світу та України, Озброєння та техніка