ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

75 років із дня вигнання нацистських окупантів з України

28 Жовтня 2019
75 років із дня вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня Україна відзначає 75-річницю вигнання нацистських окупантів. Неймовірно високу ціну заплатив український народ за перемогу в Другій світовій війні: мільйони полеглих у боях, загиблих в окупації, концтаборах та на каторжних роботах, мільйони ненароджених, десятки тисяч зруйнованих міст і сіл. Звитяжна битва за Україну, що тривала майже 2 роки, стала одним із вирішальних чинників розгрому військ нацистського агресора.

У лютому 1943 року після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні залишили їх внаслідок німецького контрнаступу. Лише восени 1943-го розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України. У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання німецьких військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.

Завершилося вигнання нацистів з України в результаті Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944-го звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. Втрати з обох сторін були чималими. Серед німців приблизно 60 тисяч убитих і 28 тисяч потрапили в полон. Радянська армія втратила близько 50 тисяч військовослужбовців, із них понад 41 тисяча ­– вбиті та поранені, майже дві тисячі пропали безвісти.

Сьогодні по всій Україні відбуваються уславлення воїнів, вшанування пам’яті мільйонів полеглих.

Стежте за нами в Instagram
Timeline