Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

650 хвилин під водою – базовий курс підготовки водолаза

29 Жовтня 2019
650 хвилин під водою – базовий курс підготовки водолаза

У новоствореній Водолазній школі Збройних Сил України (м.Одеса) вперше виконують водолазні спуски.

Як розповіли кореспондентам АрміяInform в командуванні Водолазної школи, попри те, що цей навчальний заклад відкрився лише місяць тому, перша група водолазів, які проходять базовий курс підготовки за спеціальністю «водолаз», уже розпочала практичну складову підготовки. Наразі слухачі вперше відпрацьовують водолазні спуски під воду.

‒ Загалом базовий курс підготовки курсантів за спеціальністю «водолаз» триватиме 8 тижнів. Спочатку теоретична підготовка, де курсанти вивчали ази водолазної справи й такелажних робіт, особливості експлуатації і застосування водолазної техніки та спорядження. А ще знайомилися зі способами пошуку предметів під водою та методами обстеження підводної частини корпусу суден. Практикували надавати першу медичну допомогу при виникненні водолазних захворювань. Також украй важливо було донести слухачам вплив хвилювання, течій та припливів на якість і ефективність виконання водолазних робіт. Окрім того, суттєвим моментом є організація зв’язку при водолазних зануреннях, ‒ розповідає начальник Водолазної школи капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

Для курсантів допуском до проведення практичної складової підготовки є занурення під воду. На днях в межах басейну вже пройшли водолазні спуски. Сьогодні ці спуски відпрацьовуються безпосередньо в море. На причальній стінці військової гавані розгорнуто водолазний полігон. Курсанти працюють із сучасним водолазним спорядженням і на новітніх зразках водолазної техніки та обладнання. Поруч знаходяться інструктори школи, які контролюють порядок командних дій майбутніх водолазів під час розгортання й роботи водолазної станції.

Перед слухачами стоїть завдання: швидко одягнути водолазне спорядження й спуститися по трапу під воду. Далі потрібно налагодити зв’язок із страхаючим водолазом. Після того розпочати пошук затонулих предметів на дні моря. Як тільки курсантом знайдено предмет, він має оперативно доповісти керівнику водолазних спусків. Окрім того, в ході водолазних спусків водолази вчилися орієнтуванню, зміні напрямку курсу і переміщення під водою за допомогою сигнального кінця. При виникненні позаштатних аварійних ситуацій відпрацьовували алгоритм дій, який передбачений під час кризової обстановки.

У командуванні Водолазної школи підкреслили, що в ході курсу підготовки кожен слухач повинен відпрацювати під водою понад 650 хвилин. Зокрема до 500 хвилин водолаз має виконувати завдання на глибині до 20 метрів, а 150 хвилин – під час водолазних спусків до 30 метрів.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини