ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

1,3 млн грн компенсації родині загиблого ветерана відсудили адвокати «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у Вінниці

24 Жовтня 2019
1,3 млн грн компенсації родині загиблого ветерана відсудили адвокати «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у Вінниці

Напередодні Дня захисника України АрміяInform розповідала читачам про акцію «Шаную воїнів, біжу за героїв України», що пройшла у Вінниці. Тоді майже 300 учасників, представників силових відомств, пробігли 2 км центральною вулицею міста, аби вкотре привернути увагу містян до подій на сході. Ініціатором і організатором заходу стала ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», головою правління якої є Анатолій Слівінський.

— Наша ГО працює із 2014-го, практично від перших подій російсько-української війни, — розповів Анатолій Слівінський. — Нині вона об’єднує 19 обласних і 17 районних осередків у 19 регіонах України та налічує понад 22 тисячі учасників. Здебільшого це учасники бойових дій, члени їхніх сімей та волонтери.

Головна мета роботи організації — всебічна підтримка ветеранів та їхніх родин.

— Так, у травні цього року провели свято до Дня матері в містечку Шаргород, — веде далі Анатолій Слівінський. — Запросили всіх матерів полеглих захисників із району й показали: громада їх не забуває та цінує подвиг їхніх синів. За нашої ініціативи щоліта проходить футбольний турнір на Кубок героїв спецпризначення, спрямований на психологічну реабілітацію вояків. Так ми ще й привертаємо увагу до проблем ветеранів.

Одним з основних напрямків діяльності організації стало надання безоплатної правової допомоги. Консультації надають фахові юристи. Юрист об’єднання Жанна Ковальчук розповідає, що проблеми, з якими приходять нині, суттєво відрізняються від тих, з якими зверталися у 2014-му.

— Коли ми лише почали працювати, до спілки щодня приходило до 40-50 осіб, здебільшого дружини й матері мобілізованих, які намагалися дізнатися, що взагалі відбувається і куди направили їхніх рідних. Потім багатьом добровольцям допомагали отримати статус УБД.

— Із 2016-го активно звертаються демобілізовані й військові, в яких закінчився контракт, щодо встановлення інвалідності внаслідок захворювань, отриманих під час перебування в районі АТО. Як зазначає Жанна Ковальчук, наслідки бойових контузій і травм згодом прогресують. Проте лікарські комісії не встановлюють інвалідність, або встановлюють, що це інвалідність загального захворювання.

— Нещодавно в апеляційному суді ми виграли компенсацію в розмірі 1 млн 300 тис. грн родині загиблого. Чоловік помер через кілька місяців після повернення з передової. Через це не встановлено причинно-наслідковий зв’язок між смертю та захворюванням, яке він дістав в АТО. І родині відмовили у виплаті компенсації. Дружина загиблого була просто шокована тим, що вдалося відсудити ці гроші.

Найпоширеніше питання, з яким звертаються до юристів організації тепер — проблеми з отриманням земельних ділянок. Варто зауважити, що найбезперспективнішими справами є ті, що стосуються отримання ділянок для будівництва і обслуговування житла. Краща ситуація для тих, хто прагне оформити у користування ділянки для ведення особистого господарства.

— На нашому рахунку приблизно 50 успішних справ у Вінниці й області щодо отримання ділянки ОСГ. Так, нещодавно ми виграли колективний позов, і за рішенням суду 13 учасників бойових дій у Тульчинському районі отримали наділи. Єдине, їхній розмір становить не максимальні два, а 1,7 га.

Не оминула увагою юристка і тему безоплатної стоматології й зубопротезування, зазначивши, що ця програма направду — мертва. Про це свідчить кількість пролікованих, а це кількадесят ветеранів на рік за загальної їхньої кількості в регіоні у понад 15 тисяч. А все через брак фінансування.

— Тож із цим ніяк не можемо допомогти нашим клієнтам. З усіх інших питань раді бачити всіх ветеранів, їхні родини й волонтерів в офісі нашої громадської спілки, — завершила розмову Жанна Ковальчук.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Соціальний захист