ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як змінились акценти у підготовці військ?

2 Вересня 2019
Як змінились акценти у підготовці військ?

Сьогодні ставка не на кількість навчань, а на їхню якість. Про це під час брифінгу в Інформагентстві АрміяInform повідомив перший заступник начальника Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Ігор Подолян.

— Той час, коли ми гналися за кількістю навчань минув, сьогодні робимо акцент на якісну складову. І за рішенням начальника Генерального штабу були переглянуті планувальні документи, щоб зменшити кількість таких заходів, але підвищити якість за рахунок збільшення часу на сам процес підготовки навчань, оскільки він доволі копіткий, — розповів полковник Ігор Подолян.

За його словами, через це змінюється і сам формат цих заходів. Наприклад, у попередні роки було чимало бригадних тактичних навчань. Але практика показала, що це не завжди максимально ефективно, як у контексті витрат моторесурсу і боєприпасів, так і в якості.

— Сьогодні ми частково відмовляємося від такої форми, як бригадні тактичні навчання і віддаємо перевагу командно-штабним навчанням із позначенням військ. Тобто задіяна не вся бригада, а визначені підрозділи під керівництвом штабу, — зазначив офіцер.

Минулого року були одні пріоритети, зараз інші. Сьогодні основне — створення для бригади, яка вийшла із зони бойових дій, максимально комфортних умов для того, щоб військовослужбовці могли відпочити, відновити своє озброєння та військову техніку, підвищити індивідуальну та колективну підготовку, яка проводиться або у двосторонньому форматі (якщо є інша бригада, яка відновлює боєздатність), або у форматі бригадних КШН із позначенням військ.

До речі, якщо минулого року бригада сім місяців виконувала завдання на Сході України, а п’ять відновлювала боєздатність, то зараз це співвідношення 6 до 6.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини